kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۴۷۱۱
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۹
قبل از برگزاری دور سوم مرحله گروهی جام جهانی 2022
با پایان دور دوم مرحله گروهی جام جهانی 2022 سه تیم پیش از برگزاری دور سوم جشن صعود گرفتند.
 
 
 
سرویس ورزشی-
 
دور دوم مرحله گروهی جام جهانی 2022 دوشنبه شب با برگزاری دو بازی به پایان رسید تا تکلیف برخی تیم‌های صعود‌کننده پیش از برگزاری دور سوم مرحله گروهی مشخص شود. 
در گروه G جام جهانی، تیم‌های برزیل و سوئیس در ورزشگاه ۹۷۴ دوحه به مصاف هم رفتند که طی آن طلایی پوشان پرافتخار برابر حریف اروپایی خود به برتری یک بر صفر رسیدند. برزیل و سوئیس در شرایطی گام در این میدان گذاشته بودند که پیش از این دیدار تیم‌های صربستان و کامرون به تساوی ۳ به ۳ دست پیدا کرده بودند تا هر دو تیم یک امتیازی شوند و در رده سوم و چهار جدول قرار بگیرند.
 تساوی این دو تیم باعث شد که سوئیس و برزیل با ۳ امتیاز از شانس بالایی برای صعود برخوردار باشند و تیمی که در این دیدار به پیروزی می‌رسید با ۶ امتیاز صعودش را به مرحله بعد قطعی می‌کرد. با این حال نیمه اول دیدار تیم‌های برزیل و سوئیس چنگی به دل نزد و دو تیم نتوانستند بازی تماشاگر پسندی را به نمایش بگذارند. برزیل در این دیدار نیمار ستاره تکنیکی خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت و شاید غیبت این بازیکن در جذاب نشدن فنی آن تأثیر داشت.
نیمه دوم اما کمی بهتر از نیمه اول دنبال شد و برزیلی‌ها به دنبال زدن گل برتری بودند و در مقابل سوئیس هم چشم به ضد حملات بسته بود در چند موقعیت هم تا باز کردن دروازه برزیل پیش رفت.با این حال وینیسیوس جونیور که در غیاب نیمار امید زیادی به درخشش او می‌رفت بالاخره طلسم دروازه سوئیس را شکست و در یک ضد حمله سرعتی با ضربه‌ای فنی دروازه حریف را باز کرد اما VAR این گل که در دقیقه ۶۵ به ثمر رسید را به نشانه آفساید مردود اعلام کرد.
برزیلی‌ها که نمی‌خواستند کار صعود را به بازی آخر مقدماتی بکشانند به حملاتشان ادامه دادند و در نهایت کاسمیرو با ضربه‌ای تماشایی در دقیقه ۸۲ دروازه حریف را باز کرد تا تیمش در آستانه کسب سه امتیاز و صعود به مرحله بعد قرار بگیرد.با این پیروزی برزیل ۶ امتیازی شد و به مرحله بعد صعود کرد. سویس ۳ امتیازی باقی ماند و تیم‌های صربستان و کامرون هم با یک امتیاز منتظر بازی روز آخر هستند.
در دیگر بازی دوشنبه شب، تیم‌های پرتغال و اروگوئه در دیدار دوم مرحله گروهی گروه H به مصاف هم رفتند که پرتغال با برتری 2 بر صفر صعودش را به مرحله بعدی مسابقات قطعی کرد. رونو فرناندز هر دو گل پرتغال را در این بازی به ثمر رساند؛ دیداری که قضاوت با علیرضا فغانی داور ایرانی بود.
مروری بر اتفاقات 8 گروه
پرتغال، برزیل و فرانسه با کسب دومین برد متوالی خود، پیش از برگزاری بازی‌های دور سوم مرحله گروهی، جشن صعود گرفتند. با این وجود اما هنوز 13 تیم دیگر باید از دور گروهی به دور حذفی منتقل شوند و سرنوشت آنها در دور پایانی مشخص خواهد شد. در این گزارش کوتاه مروری داریم به آنچه که تا پایان دور دوم در گروه‌های هشتگانه رخ داده است: 
گروه A:
با تساوی برندگان روز اول (هلند و اکوادور)، وضعیت گروه A کمی پیچیده شد. در دیگر دیدار دور دوم مرحله گروهی، قطر با نتیجه سه بر یک مغلوب سنگال شد تا اولین حذف شده جام لقب بگیرد. در این گروه قبل از دور سوم سه تیم شانس صعود داشتند. در روز پایانی، اکوادور با سنگال دیدار کرد و هلند به مصاف قطر رفت. 
گروه B:
در گروه B نتایجی را شاهد بودیم که همه چیز را به روز پایانی موکول کرد. ایران بعد از شکست سنگین مقابل انگلیس، ولز را دو بر صفر برد و به رده دوم صعود کرد. انگلیس هم در این روز مقابل آمریکا با تساوی بدون گل متوقف شد اما جایگاه اول خود را حفظ کرد. در این گروه پیش از برگزاری بازی‌های دور سوم (شب گذشته) چهار تیم شانس صعود داشتند و سرنوشت آنها مثل گروه A سه شنبه شب مشخص شد.
گروه C:
بازی‌های گروه C تحت تاثیر پیروزی عربستان مقابل آرژانتین شروع شد و نتایج دور دوم، معادله صعود آن را به شدت پیچیده کرد. در دور دوم، لهستان 2-0 عربستان را برد و آرژانتین همین نتیجه را مقابل مکزیک ثبت کرد. در گروه C لهستان با 4 امتیاز صدرنشین است و آرژانتین و عربستان با سه امتیاز و تفاضل متفاوت، به ترتیب دوم و سوم بوده و در روز آخر برای صعود خواهند جنگید.
گروه D:
این گروه، اولین صعود‌کننده به دور حذفی را معرفی کرد. فرانسه که در بازی اول 4-1 استرالیا را شکست داده بود، در دور دوم مرحله گروهی توانست دانمارک را 2-1 برده و با 6 امتیاز جشن صعود زودهنگام بگیرد. استرالیا هم با پیروزی مقابل تونس، خود را از این تیم و دانمارک کنده و با 3 امتیاز در مکان دوم ایستاد. بازی استرالیا – دانمارک در روز پایانی این گروه، تیم دوم صعود‌کننده را مشخص می‌کند.
گروه E:
در یکی از عجیب‌ترین گروه‌های جام، دو تیم 4 امتیازی، یک تیم 3 امتیاز و یک تیم یک امتیازی داریم که همگی شانس صعود خود را حفظ کرده‌اند. آلمان بعد از شکست غیرمنتظره مقابل ژاپن در بازی دوم مقابل اسپانیایی که 7 تا به کاستاریکا زده بود به تساوی یک – یک بسنده کرد تا با یک امتیاز در قعر جدول بماند. ژاپن هم در عین ناباوری در حالی که به دنبال 6 امتیازی شدن و بالا بردن شانس صعود خود بود با یک گل مغلوب تیمی شد که هیچ نشانی از بازنده روز اول مقابل اسپانیا نداشت. برای تعیین دو تیم صعود‌کننده از گروه E، دو بازی سرنوشت‌ساز در پیش است؛ جایی که ژاپن با اسپانیا دیدار می‌کند و کاستاریکا با آلمان.
گروه F:
این گروه هفته اول کم گلی داشت اما در دور دوم دو دیدار جذاب در آن شاهد بودیم. مراکش و کرواسی که در روز اول به مساوی بدون گل رضایت داده بودند در دور دوم حریفان خود (بلژیک و کانادا) را شکست دادند تا با 4 امتیاز، شانس اول صعود باشند. البته بلژیک 3 امتیازی که در بازی پایانی با کرواسی بازی می‌کند، نقش تعیین‌کننده‌ای در معرفی تیم صعود‌کننده خواهد داشت.
گروه G:
برزیل در این گروه به دو برد آسان اما نه چندان مقتدرانه دست یافت. این تیم اما به هر نحوی که بود 6 امتیازی شد و یک بازی زودتر، صعودش را قطعی کرد. شاگردان تیته که در گام اول صربستان را برده بودند، با یک گل از سد سوئیس گذشته و جواز حضور در دور حذفی جام جهانی را کسب کردند. تقابل صربستان و سوئیس در روز آخر، تعیین‌کننده تیم دوم این گروه خواهد بود.
گروه H:
پرتغال دو برد جذاب و سخت مقابل غنا و اروگوئه کسب کرد تا مثل برزیل و فرانسه، صعود زودهنگامی را رقم بزند. تیم دوم این گروه غناست که کره را شکست داد. این تیم حالا امیدوار است تا در تقابل با اروگوئه در آخرین بازی مرحله گروهی یک تساوی کسب کند و با در نظر گرفتن احتمال پایین شکست برزیل مقابل کره، یکی از تیم‌های صعود‌کننده لقب بگیرد.
دور سوم و پایانی مرحله گروهی جام جهانی از دیروز آغاز شد. بعد از پایان این دور و معرفی 16 تیم صعود‌کننده، کار تیم‌ها جدی‌تر و پرفشارتر به صورت تک حذفی از دوازده آذر کلید خواهد خورد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: