kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۴۶۸۶
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
 
 
مدیر مرکز مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام‌ معظم‌ رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امسال در بیست‌وپنجمین دوره ازدواج دانشجویی، میزبان ۱۰ هزار زوج دانشجو از سراسر کشور هستیم اما تاکنون آمار ثبت‌نامی‌ها برای این دوره به ۱۲ هزار زوج رسیده است.
مدیر مرکز مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به کم‌وکیف برنامه همسفر تا بهشت و همچنین اجرای سند ملی ازدواج دانشگاهیان، با بیان اینکه اعزام کاروان‌های بیست‌وپنجمین دوره ازدواج دانشجویی از چهار هفته پیش آغاز شده است، گفت: اعزام کاروان‌های این دوره تا پایان امسال در قالب طرح همسفر تا بهشت ادامه دارد، البته چون با محدودیت بودجه و اسکان هتل در مشهد روبه‌رو هستیم، هرگاه ظرفیت‌هایمان در مشهد خالی شود، امکان ثبت‌نام برای دانشجویان فراهم خواهد شد.
وی ادامه داد: با محدودیت‌های بودجه‌ای و ظرفیت اسکان روبه‌رو هستیم و به همین دلیل هر هفته دو کاروان را که شامل ۲۵۰ زوج دانشجو و با نگاهی دیگر ۵۰۰ دانشجو را به مشهد اعزام می‌کنیم.
وی با تاکید بر اینکه نحوه حضور دانشجویان در مشهد بر عهده خودشان است، اظهار داشت: ما تنها در حوزه پذیرش، هزینه‌های اسکان و انجام فعالیت‌های فرهنگی ورود می‌کنیم و رفت‌وآمد زوجین بر عهده ما نیست. هر زوج نیز سه‌روز و چهارشب در مشهد اسکان پیدا می‌کند که در این مدت برنامه‌های مختلفی را برای آنها برگزار می‌کنیم. برنامه‌های جدیدی را هم در حوزه محتوا تدارک دیده‌ایم که از جمله آن می‌توان به برگزاری کارگاه‌هایی ویژه زوجین، تئاتر نمایشگاهی کارگاه‌محور با حضور روانشناس و مشاور، برنامه‌ای در حرم امام رضا(ع) و... اشاره کرد. مدیر مرکز مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام ‌معظم ‌رهبری در دانشگاه‌ها اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته تا پایان امسال برنامه پذیرش دانشجو را داریم و هر ماه امکان اعزام هشت‌کاروان را تدارک داده‌ایم، البته امسال در بیست‌وپنجمین دوره فعالیت خود، میزبان ۱۰هزار زوج دانشجو از سراسر کشور هستیم اما تاکنون آمار ثبت‌نامی‌ها برای این دوره به ۱۲ هزار زوج رسیده است. باید این مسئله را هم یادآور شوم که تنها دانشجویانی که در بازه زمانی اول فروردین‌ماه ۱۴۰۰ لغایت ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۱ ازدواج کرده‌اند، امکان ثبت‌نام و شرکت در این طرح را دارند.
نامبرده با اشاره به سند ملی ازدواج دانشگاهیان تصریح کرد: اولین جلسه ستاد مربوط به این سند تا پایان هفته آتی برگزار خواهد شد و با توجه به اینکه ابلاغ سند ملی ازدواج دانشگاهیان با تاخیر همراه بوده و تنها یک‌ماه از آن می‌گذرد، طبیعی است جلسه ستاد هم با تاخیر برگزار شود. البته با وجود اینکه هنوز جلسه ستاد برگزار نشده، اما مصوباتی را در راستای حمایت از ازدواج و فرزندآوری دانشجویان صورت گرفته است.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وی در توضیح بیشتر این مسئله بیان داشت: ما طرح حمایت از مادران دانشجو را داشتیم که براساس توافقی که با ستاد فرمان امام داشتیم، حمایت از این دانشجویان را در قالب طرح دردانه دنبال می‌کنیم. در این طرح تسهیلات مالی به دانشجویان مادر اعطا شده و اولین دانشجویانی که مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند نیز برای دریافت تسهیلات به بانک ارجاع داده ‌شده‌اند. البته هنوز تسهیلاتی پرداخته نشده اما بسته‌های فرهنگی و کارت‌های هدیه را به دانشجویان مشمول پرداخت کرده‌ایم.
مدیر مرکز مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه‌ها در پایان خاطرنشان کرد کرد: با توجه به اینکه مصوبه حمایتی درخصوص فرزندآوری نداشتیم، تا امروز همه حمایت‌ها صرفاً به قشر دانشجو معطوف بوده است اما حمایت‌های در نظر گرفته‌ شده در طرح جوانی جمعیت به دانشگاهیان هم ارائه می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: