kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۴۳۲۰
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵
وزارت خارجه اوکراین از دیدار کارشناسان ایرانی و اوکراینی در خصوص استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی خبر داد.
 
 
 
سخنگوی وزارت خارجه اوکراین شامگاه سه‌شنبه خبر داد که کارشناسان ایرانی و اوکراینی درباره استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی دیدار کرده‌اند. پیشتر «سرگئی ورشنین» معاون وزیر خارجه فدراسیون روسیه گفت اتهامات کشورهای غربی مبنی بر این‌که ایران پهپاد در اختیار روسیه برای استفاده در اوکراین قرار می‌دهد، بی‌اساس است و با این کار تلاش می‌کنند تحویل غیرقانونی تسلیحات خود به اوکراین را توجیه کنند. 
این مقام روس گفت: القاکنندگان و نویسندگان مطالب با انگیزه‌های سیاسی درباره تحویل ادعایی پهپاد ایران به روسیه، عمیقاً استیصال تلاش‌های خود را درک می‌کنند. آن‌ها با چنین اقداماتی، خود را به عنوان مشارکت‌کنندگان در برجام، کاملاً بی‌اعتبار می‌کنند.
جمهوری اسلامی ایران پیش از این بارها گفته که ایران و روسیه همکاری دفاعی با هم دارند، ولی ایران سلاحی برای روسیه به منظور استفاده در اوکراین ارسال نکرده است. امیرعبداللهیان اخیراً در اظهارنظر درباره تحولات اوکراین با تأکید بر اینکه «ما مخالف تداوم جنگ در اوکراین هستیم و برای آتش‌بس تلاش می‌کنیم»، یادآور شد: بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، منعی در صادرات و واردات سلاح نداریم، اما هیچ سلاحی به روسیه برای به‌کارگیری در جنگ اوکراین نداده‌ایم. موضع ما مخالفت با گسترش ناتو در منطقه و مخالفت با جنگ در اوکراین است.
نام:
ایمیل:
* نظر: