kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۳۹۳۱
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱

 

رئیس‌مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور پایتخت ویژگی‌های امداد خودروهای مجاز را تشریح کرد.
به گزارش فارس، سرهنگ علی اصغر شریفی در برنامه تلویزیونی «شهر امن» به موضوع امداد خودروها پرداخت و اظهار داشت: دو نوع یدک کش داریم و آن عبارت است از اینکه خود خودرو با چهار چرخ قابل حرکت بوده و با بکسل ثابت در حال کشیده شدن است که در این حالت حتما باید یک نفر که توانایی هدایت وسیله نقلیه را دارد باید پشت فرمان ماشین عقبی بنشیند.
شریفی افزود: یک زمان هم سیستم جلوبندی ماشین در حادثه‌ای مانند تصادف آسیب دیده است که باید قسمت جلوی ماشین بلند شود و نیازی به حضور راننده در خودرو برای هدایت وسیله نقلیه نیست.
وی بیان داشت: اتفاق خوبی که در راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ افتاد و راهور تهران بزرگ احساس مسئولیت کرد و بانی این موضوع شد این بود که امداد خودروها را به ویژه در بزرگراه‌ها ساماندهی کرد.
رئیس‌مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: امداد خودروهایی که در واقع مجاز هستند چند شاخصه دارند که اگر در محل برای تعمیر و یا یدک کشی حضور می‌یابند باید دارای دو شماره تلفن باشد یکی شماره مرکزی که از طریق اتحادیه ثبت شده و پلیس هم نظارت داشته و یک شماره شکایت و انتقادات.
شریفی ادامه داد: این وسیله یدک کش حتما باید ال‌ای دی بر روی سقف آن وجود داشته باشد و بغل نویسی آن کامل باشد که خوشبختانه با همکاری خوبی که بین پلیس و اتحادیه مربوطه اتفاق افتاده شاهد ساماندهی این خودرو‌ها هستیم که البته خودروهایی که بدون این علایم و مجوزها اقدام به یدک کشی می‌نمایند توسط همکاران بنده از حرکت آنها جلوگیری به عمل می‌آورند.

نام:
ایمیل:
* نظر: