kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۰۰۴۰
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۸
فرمانده انتظامی استان تشریح کرد
فرمانده انتظامی کردستان به تشریح جزئیات کشته شدن چهار نفر از شهروندان کُرد توسط ضدانقلاب در شهرستان‌های این استان پرداخت. 
 
 
 
 
سردار علی آزادی در گفت‌و‌گو با تسنیم از کشته‌شدن چهار نفر از شهروندان کردستانی در تجمعات اخیر خبر داد و اظهار داشت: در مصاحبه‌‌هایی که از بنده منتشر شد از جوانان کردستانی درخواست کردم که در تجمعات حضور پیدا نکنند چرا که اطلاع موثق داشتیم که گروهک‌ها نفوذ کرده و در حال موج‌سواری و کشته‌‌سازی در استان هستند.
آزادی افزود: گروهک‌های ضدانقلاب روز دوشنبه در سقز به یک نفر به اسم «محمودی» تیراندازی کرده و سپس آن فرد را در داخل یک پژو 405 بدون پلاک با سرنشینان ماسک‌زده سوار کرده و به بیمارستان سقز برده‌اند که یک ربع بعد از رسیدن فوت می‌کند و بلافاصله بعد از آن، رسانه‌های معاند چندین کلیپ از او پخش می‌کنند.
وی با بیان اینکه فیلم منتشره، مربوط به تیرخوردن این فرد سقزی در جای خلوت بوده، گفت: طوری از او فیلمبرداری شده است که صورت فرد مشخص نیست و روند صحنه‌‌سازی مشخص است چراکه هیچ‌کس غیر از خودشان در کنار آنها نیست و نیروهای انتظامی نیز تنها در خیابان‌های اصلی سطح شهر حضور داشتند.
فرمانده انتظامی استان کردستان در توضیح کلیپ پخش شده دیگری در رسانه‌های خارجی با عنوان «سقز- اکنون حضور گروهک‌ها» ضمن تکذیب محتوای طرح شده در این ویدئو و ارتباط دادن آن به اغتشاشات چند شب گذشته، بیان داشت: در فیلم مشخص است که اولاً افراد لباس زمستانی به تن دارند و این فیلم اساساً مربوط به یکی از محلات اشنویه در سال 99 بوده که قبلاً هم پخش شده است.
آزادی بار دیگر اخبار گفته شده از جانب استاندار کردستان مبنی بر درگذشت سه نفر در روزهای گذشته در شهرستان‌های این استان را تأیید کرد و گفت: متأسفانه دیروز نیز یک نفر دیگر با مشخصات «فواد قدیمی» کشته شده است که شباهت نوع کشته شدن آنها نشان می‌دهد که این افراد در جریان یک برنامه‌ریزی مشخص هدف ترور قرار گرفته‌اند.
وی ادامه داد: گروهک‌های معاند در قالب پروژه کشته‌‌سازی این جنایت‌ها را مرتکب شده‌اند و حتی  یکی از این افراد قبل از فوتش در فیلم اذعان کرده که با یکی از دوست‌های دیگرش بوده و گفته که از پشت و بالا به آنها شلیک شده و تیر خورده‌اند و به اذعان خودشان در منطقه‌ای حضور داشتند که پلیس آنجا نبوده است.
فرمانده انتظامی استان کردستان اظهارداشت: از این افراد، سه نفر با گلوله جنگی و یک نفر در فاصله نزدیک و با گلوله ساچمه‌ای کشته شده‌اند اما گروهک‌ها می‌خواهند آن را بر گردن نیروی انتظامی و متولیان امنیت بیندازند.
وی در پایان بار دیگر نسبت به مراقبت خانواده‌ها از فرزندانشان در شرایط فعلی هشدار داد و گفت: درخواست ما این است از حضور در تجمعات خودداری کنند و بدانند که ضدانقلاب این‌روزها دنبال پروژه کشته‌‌سازی در استان بوده و ممکن است شدت درگیری‌ها و این جنایات بالا بگیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: