kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۶۳۴۸
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰

 

رئیس‌ سازمان محیط زیست گفت: با قطعیت می‌گویم که پرونده توسعه پتروشیمی در میانکاله برای همیشه بسته شد و دیگر شاهد چنین فعالیت‌هایی در این منطقه نخواهیم بود.
علی سلاجقه در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در جریان بازدید از نمایشگاه هم‌افزایی مدیریت ایران اظهارداشت: در بازدید از غرفه‌های مختلف فعال در حوزه محیط‌زیست این نمایشگاه متوجه شدم که جوانان ما در جای جای کشور، توانمندی‌ها و استعدادهای فراوانی در همه حوزه‌ها دارند، به عنوان مثال یک غرفه محیط زیستی در این رویداد حضور داشت که می‌توانست ضایعات محیط زیستی را به‌راحتی به کودهای قابل استفاده تبدیل کند که این توانایی دستاورد مهمی است.
سلاجقه ادامه داد: با توجه به مصرف بسیار زیاد نایلون و پلاستیک در ضخامت 25 میکرون که در کشور داریم، توانایی این شرکت یک ظرفیت بسیارعالی را برای جوانان ما ایجاد می‌کند. ما به عنوان متولی حفاظت از محیط زیست کشور تلاش می‌کنیم که حتماً از این ظرفیت‌ها استفاده شود و این دستاوردها را به صنایع معرفی کنیم تا از این طریق بخشی از مشکلات محیط زیستی کشور حل شود. وی درباره پتروشیمی میانکاله گفت: با قطعیت می‌گویم که پرونده توسعه پتروشیمی در میانکاله برای همیشه بسته شد و دیگر شاهد چنین فعالیت‌هایی در این منطقه نخواهیم بود.
رئیس‌سازمان محیط زیست درباره سوزاندن مازوت در نیروگاه‌های استان مرکزی و مازندران بیان داشت: یک بخش اساسی که در دستور کار دولت قرار دارد، فراهم کردن سوخت استاندارد برای نیروگاه‌هاست که این مهم با کمک مردم انجام می‌شود و مردم نیز باید در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.
سلاجقه ادامه داد: مقرر شد تا در نیروگاه شازند اراک مازوت‌سوزی اتفاق نیافتد و روزانه 3 میلیون مترمکعب گاز مورد نیاز این نیروگاه توسط وزارت نفت تأمین شود؛ به پالایشگاه آبادان نیز امسال حدود 300 میلیون یورو بودجه اختصاص پیدا کرد تا این پالایشگاه نیز به سمت کاهش سولفور و نهایتاً به سمت بدون سولفور شدن حرکت کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: