kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۳۹۷۶
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۳
یادی از شهید مدافع حرم موسی رجبی
 
 
 
امروز چهارمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم موسی رجبی است. این شهید چهارم اردیبهشت سال 58 در شهرستان ترکمنچای از توابع میانه به دنیا آمد.
شهید بزرگوار موسی رجبی از نیروهای مردمی و جهادی ساکن اسلامشهر تهران بود که داوطلبانه به یاری نیروهای جبهه مقاومت اسلامی در سوریه پیوست. با اینکه نیروی ویژه نظامی نبود اما دوره‌های پیش‌نیاز تخصصی مختلفی را با موفقیت و توان بالا گذراند. شهید از حُسن اعتماد مسئولین در منطقه سوریه به ویژه پشتیبانی خطوط و یگان‌های رزم بهره‌مند بود و توانست فردی موثر باشد. از آنجایی که موشک‌های نقطه‌‌زن و برخی سلاح‌های دقیق نظامی نیاز به ارسال و دریافت اشعه‌های (اپتیکی و یا لیزری) روی اهداف دارد. کار اصلی‌اش که در حین انجامش به شهادت رسیده پشتیبانی از نیروهای رزمی بود.
وی سرانجام 31 خرداد سال 97 در حالی که روزه بود و به همرزمش گفته بود خواب دیده شهید می‌شود، غسل شهادت می‌کند و بعد از آنکه روزه خود را افطار می‌کند و نماز می‌خواند و سپس به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود. از شهید موسی رجبی نقل شده است که می‌گفت خوش به حال شهید حججی‌، شهدا همه پیش خداجایگاه خاصی دارند اما اگر شهید بی‌سر بشوی یعنی امام حسین(ع) هم به نوکری قبولت کرده، مثل اربابت شهید بشوی خیلی لذت دارد. پیکر شهید رجبی نیز به مشابه مولایش امام حسین(ع) بی‌سر شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: