kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۳۹۵۳
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۹
 
 
محققان یک شرکت دانش‌‌بنیان موفق به ساخت دستگاهی برای عمل‌های شبکیه چشم و آب مروارید شدند.
به گزارش مهر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، یک شرکت دانش‌ بنیان که در حوزه تجهیزات چشم‌پزشکی فعالیت می‌کند، از محصول جدید خود در اولین روز از نمایشگاه کنگره بهاره چشم پزشکی ایران رونمایی کرد.
پیام محمد، مدیرعامل شرکت با بیان اینکه «فیکو ویترکتومی پوستریور» در دو عمل آب مروارید و تخلیه زجاجیه چشم کاربرد دارد، گفت: امروز اولین روز نمایشگاه کنگره بهاره چشم پزشکی ایران است و این دستگاه را در این نمایشگاه رونمایی کرده‌ایم. این دستگاه هنوز یک قدم تا مرحله نهایی راه دارد اما می‌توانیم بگوییم که طراحی و ساخت آن به‌طور موفقیت‌آمیزی پایان یافته است.
محمد همچنین بیان کرد: دستگاه «فیکو ویترکتومی پوستریور» هم برای عمل فیکو یا آب مروارید که به طور سرپایی انجام می‌شود و هم در عمل تخلیه زجاجیه چشم و ترمیم پس از تخلیه آن کاربرد دارد.
مدیرعامل شرکت دانش‌ بنیان اظهار کرد: این دستگاه جزو پرمصرف‌ترین دستگاه‌های چشم‌پزشکی که هم برای پزشکانی که تخصصشان در اتاقک قدامی چشم است و هم برای پزشکانی که جراحی‌های شبکیه را انجام می‌دهند، کاربرد دارد. به طور کلی این دستگاه، دستگاهی بسیار پرکاربرد در چشم‌پزشکی است. وی همچنین گفت: دستگاه تولیدی شرکت ابداعی نوین در حوزه چشم‌پزشکی است و رقبای خارجی قابلیت رقابت با آن را ندارند. ما امروز برای اولین بار از این دستگاه رونمایی کردیم و امیدواریم مورد استقبال چشم‌پزشکان و متخصصین کشورمان قرار بگیرد. اکنون در حال بازاریابی هستیم اما معمولا دستگاه‌های خارجی یا در این سطح نبوده‌اند یا وارد نشده‌اند. این دستگاه خیلی مجهز است. ممکن است در آینده یک پزشک تنها یک عملیات این دستگاه را بخواهد بنابراین ما سه نوع محصول داریم؛ هم محصولی برای آب‌مروارید، هم عمل تخلیه زجاجیه و هم دستگاهی برای هر دو این عمل‌ها.
محمد همچنین درباره امکانات این دستگاه گفت: این محصول دوآل پمپ است یعنی دو نوع پمپ را برای وکیوم استفاده می‌کند که هر دو در یک قالب خلاصه شده‌اند و این یکی از امکانات بسیار کارآمد این دستگاه حساب می‌شود، یعنی پزشک می‌تواند همزمان هم جریان مایع چشم را کنترل کند و هم عمل خود را ادامه دهد.
به گفته مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان، این دستگاه دارای دو منبع نور سرد است. یکی نور سفید و یکی نور زرد که در عمل شبکیه موثر است. همچنین یک خروجی برای عمل‌های سیلیکون زجاجیه دارد که زجاجیه را هم تخلیه و هم پر می‌کند؛ از سوی دیگر دارای امکانی است که می‌تواند هوا را داخل کاسه چشم کنند و پر نگه دارند تا عمل انجام شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: