kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۳۸۹۸
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷
رئیس ‌سازمان اموال تملیکی اعلام کرد:
رئیس ‌سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: در بحث امحای خودروهای آمریکایی به وزارت اقتصاد اعلام کرده‌ایم که در این زمینه آمادگی داریم تا هرگونه تصمیم‌گیری را اجرایی کنیم.

به گزارش ایرنا، سید عبدالمجید اجتهادی دیروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خودروهای خارجی بالای ۲۵۰۰ سی‌سی در مناطق آزاد به مزایده گذاشته می‌شود، گفت: لیست کلیه خودروها به تفکیک در این سازمان تهیه شده است. خودروهای خارجی امکان فروش در کشور را ندارند و باید صادرات شوند که برای باز صادرات نیازمند اسناد منشأ هستیم که اکنون این اسناد وجود ندارد از این نحوه مزایده این خودروها تهیه و در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح شده تا بعد از تصویب اجرایی شود.
وی بیان کرد: در بحث امحای خودروهای آمریکایی نیز به وزارت اقتصاد اعلام کرده‌ایم که در این زمینه آمادگی داریم تا هرگونه تصمیم‌گیری را اجرایی کنیم.
رئیس ‌سازمان جمع‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی افزود: وضعیت انبارها در گذشته بسیار نامطلوب بود که در دولت سیزدهم با دستور رئیس‌جمهور ساماندهی انبارهای تملیکی آغاز شد.
اجتهادی ادامه داد: یکی از برنامه‌های دولت ساماندهی اموال تملیکی بود که در این ‌رابطه به‌صورت ماهانه گزارش‌های از وضعیت تعیین تکلیف اموال به دفتر رئیس‌جمهور ارائه می‌شود و اکنون اقدامات مثبتی را درخصوص بهبود وضعیت انبارهای این سازمان شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه پنج هزار مترمربع به ظرفیت انبارهای اموال تملیکی اضافه شده است، گفت: برای تجهیز و طبقه‌بندی انبارهای اموال تملیکی ۱۳ میلیارد تومان با مساعدت دولت هزینه شد و اقداماتی از جمله کدگذاری، شناسه‌گذاری و حفظ کیفیت کالاها به‌عنوان امانت مردم مورد توجه قرار گرفته است.
این مسئول با اشاره به برگزاری مزایده‌های الکترونیکی و حراج‌های حضوری یادآور شد: این اقدام باعث شکسته شدن انحصار شد و روزبه‌روز رکوردشکنی در فروش و مزایده اموال صورت گرفت به‌گونه‌ای که در اردیبهشت‌ماه امسال ۲۹۱ میلیارد تومان کالا به مزایده گذاشته شد که این آمار در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ حدود ۹۱ میلیارد تومان بود.
اجتهادی بیان کرد: همچنین در خردادماه سال ۱۴۰۰ مزایده اموال تملیکی ۷۸ میلیارد تومان بود که این رقم در خردادماه امسال به ۳۱۵ میلیارد تومان رسید. کل فروش در استان هرمزگان ۷۴ میلیارد تومان بوده که این موضوع بعد از حضور رئیس‌جمهور در هرمزگان تا ۲۳ خردادماه رشد ۷۲۲ درصدی داشته است. در بحث اظهارنامه‌های کالاهای متروکه نیز رشد ۷۰۰ درصدی را شاهد بودیم.
وی از رشد ۸۷ درصدی انهدام کالاهای قاچاقی که در انبارهای اموال تملیکی مانده بود، خبر داد و گفت: کالاهای خوراکی، آشامیدنی و دارویی که قابلیت استفاده نداشتند در کشور انهدام شدند که انهدام دارو ۳۰۹ میلیارد تومان بوده، ضمن اینکه مقرر شده است داروهای قاچاق قبل از ورود به انبارهای تملیکی در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد و توسط آن وزارتخانه نسبت به وضعیت آنها تعیین تکلیف شود.
رئیس ‌سازمان جمع‌آوری و فروش سازمان اموال تملیکی از عرضه کالاهای قاچاق در بورس گفت: اقدامات مقدماتی و شیوه‌نامه‌ها تدوین شده و تعدادی از کالاها به‌صورت آزمایشی وارد بورس شده است و از دهم اردیبهشت‌ماه امسال به مدت سه ماه فرصت است تا دستورالعمل‌ها نهایی شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: