kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۳۸۹۶
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷
سخنگوی وزارت صمت:
سخنگوی وزارت صمت گفت: براساس تایید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت لوازم خانگی از ابتدای تیرماه (پس‌فردا) امسال افزایش می‌یابد.

امید قالیباف در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از افزایش قیمت لوازم خانگی از ابتدای تیرماه (پس‌فردا) خبر داد و افزود: براساس تایید سازمان حمایت قیمت تلویزیون 15 درصد و قیمت یخچال و فریزر، ماشین لباس‌شویی و ماشین ظرف‌شویی 10 درصد افزایش می‌یابد. 
سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مردم با مراجعه به سامانه 124 و رویت قیمت‌ها نسبت به خرید خود از بازار لوازم خانگی اقدام کنند و در صورت هر گونه مغایرت قیمت لوازم خانگی در بازار و سامانه 124 که به عنوان مرجع وزارت صمت است می‌توانند شکایت خود را در همان سامانه 124 رسیدگی کنند. 
قالیباف گفت: افزایش قیمت لوازم خانگی هنوز از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام نشده و این افزایش قیمت‌ها فعلا از سوی انجمن‌های صنفی اعلام شده است. البته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این افزایش قیمت‌ها را تایید کرده است اما هنوز مصوبه مکتوب ستاد تنظیم بازار در این زمینه صادر نشده است. 
گفتنی است، چند روز پیش هم دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از درخواست افزایش قیمت لوازم خانگی به سازمان حمایت خبر داده و گفته بود که بازار کشش افزایش قیمت ندارد و تولیدکنندگان هم از افزایش قیمت استقبال نمی‌کنند، اما باید توان ادامه فعالیت هم داشته باشند. همچنین سخنگوی وزارت صمت در گفت‌وگو با ایسنا، درباره افزایش قیمت شوینده‌ها خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار، از هشتم خرداد ماه، افزایش قیمت شوینده‌ها نسبت به قیمت قبلی مصوب سال ۱۴۰۰ تا سقف ۲۵ درصد مجاز شد. البته کالاهایی که در سطح عرضه هستند، باید با قیمت درج شده قبلی عرضه شوند.
یادآوری می‌شود، موضوع افزایش قیمت شوینده‌ها از اوایل اردیبهشت مطرح و ابتدا با مخالفت وزارت صمت مواجه شد. حتی در مقطعی در شبکه‌های اجتماعی برگه‌ای با عنوان صورتجلسه انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران مبنی بر افزایش قیمت ۵۰ تا ۸۰ درصدی انواع شوینده منتشر شد، اما در نهایت ستاد تنظیم بازار سقف افزایش قیمت این محصولات را
۲۵ درصد اعلام کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: