kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۳۶۵۰
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰

 


دختر بچه 2 ساله‌ای که دچار ایست قلبی-تنفسی شده بود به دلیل آسیب رساندن عمدی فردی ناشناس به چرخ‌های آمبولانس قبل از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد.
به گزارش مرکز اورژانس تهران، بعد از ظهر سه‌شنبه در تماس با مرکز 115 اورژانس تهران گزارش ایست قلبی-تنفسی دختر بچه‌ای 2 ساله به این مرکز اعلام شد که نیروهای اورژانس در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه در خیابان شهید بهشتی رساندند. به دلیل شرایط ترافیکی این خیابان و نبود جای پارک مناسب و حال وخیم دختربچه به ناچار نیروهای اورژانس تهران برای نجات جان بیمار، آمبولانس را در خط ویژه با رعایت اصول ایمنی و تردد خودروهای دیگر پارک می‌کنند. تکنسین‌های اورژانس که خود را به سرعت به آدرس کودک بدحال رساندند و با جسم کم جان دختر بچه رو‌به‌رو می‌شوند، بلافاصله‌ وظیفه ذاتی خود که نجات جان یک انسان است را آغاز و اقدامات احیاء قلبی‌ ریوی را شروع می‌کنند. عملیات احیا کودک نیز با موفقیت انجام می‌شود و شرایط حال کودک رو به بهبودی پیش می‌رود.
اما وقتی نیروهای اورژانس پس از عملیات احیا قصد انتقال بیمار به آمبولانس را داشتند، متوجه می‌شوند دو عدد از چرخ‌های آمبولانس توسط فردی ناشناس آسیب رسیده و بادهای لاستیک آن خالی شده است، نیروهای اورژانس با مشاهده این وضعیت برای انتقال بیمار درخواست حضور آمبولانس دیگری را می‌دهند که آمبولانس دوم در محل حاضر شد اما متأسفانه طولانی شدن روند انتقال به‌ دلیل اتفاق به‌ وجود آمده باعث وخامت مجدد حال کودک شده و جان خود را از دست می‌دهد و تمام تلاش‌های نیروهای اورژانس نیز کمکی نمی‌کند.
گفتنی است، اداره حقوقی مرکز اورژانس تهران پیگیر پرونده این کودک در مراجع قضایی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: