kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۳۶۰۹
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵
 
 
 
ملی‌پوش سودانی‌ استرالیا 
از روزهای سخت زندگی‌اش سخن گفت
بازیکن سودانی‌الاصل استرالیا که با گل کردن پنالتی‌اش زمینه‌ساز صعود این تیم به جام جهانی 2022 شد، از زندگی سخت خود گفت.
اور مابیل، مهاجر سودانی و عضو تیم ملی فوتبال استرالیا گفت که پنالتی او در بازی برابر پرو- که صعود استرالیا به جام جهانی ۲۰۲۲ را به ارمغان آورد- تشکر از کشوری بود که خانواده‌اش را به عنوان مهاجرپذیرفت. این بازیکن ۲۶ ساله با خونسردی ضربه پنالتی استرالیا را در دوحه به گل تبدیل کرد و سپس تماشا کرد که‌اندرو ردمین دروازه‌بان این تیم آخرین پنالتی پرو را مهار کرد و استرالیا به جام جهانی رسید. 
مابیل بعد از بازی گفت: می‌دانستم که قرار است گل بزنم. این تنها راه برای تشکر از استرالیا آن هم از طرف خانواده‌ام بود. مابیل پس از فرار والدینش از درگیری در سودان، در یک اردوگاه پناهندگان در کنیا به دنیا آمد. پس از اسکان مجدد در استرالیا در سال ۲۰۰۶ او فوتبال خود را ادامه داد و در نوجوانی به تیم آدلاید یونایتد پیوست. او در حال حاضر به صورت قرضی در باشگاه کاسیم پاشای ترکیه حضور دارد. او که بعد از صعود استرالیا به جام جهانی احساساتی شده بود گفت: من در یک کلبه به دنیا آمدم، یک کلبه کوچک. اتاق هتل من در این‌جا قطعا بزرگ‌تر از کلبه ما بود؛ اتاقی که ما به عنوان یک خانواده در آن کمپ پناهندگان داشتیم. استرالیا به من و خواهر و برادرم و کل خانواده‌ام فرصتی برای زندگی داد. از استرالیا برای این فرصتی که برای زندگی به ما داد تشکر می‌کنم.
پدیده اسپانیایی به بارسلونا پیوست
باشگاه بارسلونا یک‌هافبک جوان را به ترکیب خود اضافه کرد.
باشگاه بارسلونا اعلام کرد پابلو توره را از راسینگ سانتاندر به خدمت گرفته است. این پدیده اسپانیایی که تا سال 2025 با این باشگاه اسپانیایی قرارداد داشت؛ با امضای قراردادی چهار ساله خود را تا پایان ماه ژوئن 2026 به کاتالان‌ها متعهد کرد.
در قرارداد این‌هافبک نفوذی که از او به عنوان یکی از بازیکنان آینده‌دار فوتبال اسپانیا یاد شده است، بند فسخ 100 میلیون یورو گنجانده شده است. بارسلونا برای عملی کردن این انتقال رقم 5 میلیون یورو به باشگاه راسینگ سانتاندر پرداخت و در قرارداد طرفین هم بند پاداش‌هایی به ارزش 20 میلیون یورو گنجانده شده است.پابلو توره که عوض تیم زیر 19 سال اسپانیا است، فصل اخیر در 34 بازی برای راسینگ سانتاندر به میدان رفت و آمار 10 گل‌زده و 11 پاس‌گل را از خود برجای گذاشت.این بازیکن اسپانیایی به تیم بارسلونای «B» ملحق خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: