kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۳۵۲۲
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد ۱۳۳ مصدوم به بیمارستان منتقل شدند و ۱۱۴ مصدوم ترخیص شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدوحید حسینی با حضور در بیمارستان حضرت قائم (عج) شهرستان فیروزآباد، ضمن گفت‌و‌گو با تیم واکنش سریع دانشگاه و مسئولان این مرکز درمانی، از نزدیک جویای روند خدمت رسانی به بیماران شد. حسینی با بازدید از بخش‌های بستری مصدومان این حادثه، بر فرآیندهای ارائه خدمات در این مرکز درمانی نظارت کرد و با گفت‌و‌گو با مصدومان و همراهان، میزان رضایتمندی آنان را از دریافت خدمات جویا شد. وی با اعلام اینکه خوشبختانه موردی از فوت ناشی از این حادثه گزارش نشده است، افزود: ۱۳۳ مصدوم به بیمارستان حضرت قائم (عج) منتقل شدند که از این تعداد تاکنون ۱۱۴ مصدوم ترخیص شدند.
رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه پس از وقوع حادثه بلافاصله مراکز درمانی و بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌ها به حالت آماده‌باش درآمدند، از برگزاری دو نشست ستاد مدیریت بحران دانشگاه و اعزام تیم پزشکی متخصص، یک دستگاه بالگرد، ۱۲ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به شهرستان فیروزآباد خبر داد.
دستور رئیس‌کل دادگستری فارس
برای بررسی علت حادثه
رئیس‌کل دادگستری استان فارس اظهارداشت: درخصوص بررسی علت بروز حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به رئیس‌و دادستان عمومی و انقلاب این حوزه قضایی دستورات لازم ابلاغ شد.
حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی با تاکید بر اینکه پرونده قضایی برای بررسی دقیق و کارشناسی شده علل حادثه حریق در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد تشکیل خواهد شد، به خبرگزاری میزان گفت: در یک فرآیند قضایی و کارشناسی قصور احتمالی و ترک فعل مسئولان مربوطه بررسی و در این خصوص نص صریح قانون اجرا خواهد شد. وی با بیان اینکه وجود مخازن آمونیاک می‌توانست ابعاد فاجعه را بسیار گسترده کند که بحمدالله با ورود به موقع نیروهای امدادی مسئول و مدیریت مناسب بحران از وقوع یک فاجعه بزرگ جلوگیری شد، افزود: روشن شدن ابعاد این حادثه و مقصران احتمالی می‌تواند زمینه پیشگیری از تکرار چنین حوادثی را فراهم نماید.
عصر دوشنبه پس از حریق در مخازن کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد ۱۴۵ نفر با مسمویت‌های تنفسی راهی بیمارستان شدند که طبق بررسی نهایی تا کنون ۱۲۷ نفر از آنان از بیمارستان ترخیص شده‌اند. فیروزآباد در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس هم به ایرنا گفت: یکی از مخازن کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد دچار نشتی شد که با حضور سریع و به موقع ضمن انجام عملیات برای متوقف کردن نشت گاز، نسبت به انتقال مصدومان به مراکز درمانی اقدام شد. در همان ابتدای وقوع حادثه آتش‌سوزی مهار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: