kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۳۲۸۴
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰

 

«چوئه سون هوی» که مدت‌ها از اعضای کلیدی تیم مذاکرات هسته‌ای پیونگ‌یانگ با واشنگتن بود، به عنوان اولین وزیر امور خارجه زن کره شمالی معرفی شد.
رسانه‌های دولتی کره شمالی روز شنبه اعلام کردند کره شمالی مذاکره‌کننده اصلی هسته‌ای این کشور را به عنوان وزیر خارجه منصوب کرد و در همین حال «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به حزب حاکم خود قول داده که از «قدرت برای قدرت» در مبارزه با تهدیدات علیه حاکمیت این کشور استفاده خواهد کرد. به گزارش فارس، «چوئه سون هوی» که مدت‌ها از اعضای کلیدی تیم مذاکرات هسته‌ای پیونگ‌یانگ با واشنگتن بود، به عنوان وزیر امور خارجه معرفی شد.
این انتصاب در حالی صورت گرفت که آمریکا در ماه جاری هشدار داده است که کره شمالی در حال آماده شدن برای انجام هفتمین آزمایش اتمی است و گفته در صورت تحقق این امر مجدداً برای تحریم‌های سازمان ملل متحد فشار خواهد آورد. کیم جونگ اون در نشست عمومی کمیته مرکزی حزب کارگران کره به آزمایش اتمی اشاره‌ای نکرد و جزئیاتی در مورد اینکه چگونه می‌تواند قدرت نظامی این کشور را تقویت کند ارائه نکرد.
کیم گفت: «حق دفاع از خود موضوع دفاع از حاکمیت است و یک بار دیگر اصل مبارزه تغییرناپذیر حزب مبنی بر قدرت برای قدرت و رقابت رودررو را روشن می‌کند.»

نام:
ایمیل:
* نظر: