kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۲۸۷۳
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
 
 
 
سرویس خارجی-
در حالی که اوضاع امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی به اذعان رسانه‌ها و مقامات این رژیم روز به روز بحرانی‌تر می‌شود نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز به صورت واضح و بی‌پرده‌ای گفته است که این رژیم به فروپاشی نزدیک می‌شود.
 اوضاع در سرزمین‌های اشغالی آن چنان آشفته و به‌هم ریخته است که صدای استخوان‌های شکسته‌اش را از زبان خود مقامات صهیونیست هم می‌توان شنید. همین چند هفته پیش بود که «ایهود باراک»، نخست‌وزیر دوره‌های گذشته این رژیم با هشدار نسبت به اوضاع داخلی تل‌آویو این نگرانی را اعلام کرد که دهه هشتم تاسیس رژیم اسرائیل می‌تواند دهه پایانی عمر آن باشد و اکنون چند هفته پس از «باراک» چپ گرا، این بار «نفتالی بنت»، راست گرا و نخست‌وزیر فعلی رژیم صهیونیستی نیز نسبت به فروپاشی داخلی این رژیم ابراز نگرانی کرده است.
وبگاه عبری «عکا» نقل قولی از «نفتالی بنت» را منتشر کرده که او در آن خطاب به شهرک‌نشینیان گفته است: «اسرائیل در برابر یک آزمون واقعی قرار گرفته و شاهد شرایطی بی‌سابقه است که به فروپاشی نزدیک می‌شود و با یک دوراهی تاریخی مواجه است.» نفتالی بنت اضافه کرد: «پیشتر، کشور ما دو بار به علت جنگ‌های داخلی اول زمانی که عمر آن ۸۰ سال بود، تجزیه شد و [در جنگ داخلی] دوم زمانی که این سرزمین ۷۷‌ ساله بود، از هم پاشید. ما اکنون در دوره سوم به سر می‌بریم و به دهه هشتم نزدیک می‌شویم. همه ما در برابر یک آزمون واقعی قرار داریم. آیا می‌توانیم کشورمان را حفظ کنیم؟»
وی همچنین با اشاره به هرج و مرج، انتخابات مکرر، فلج شدن کابینه در اراضی اشغالی در سال‌های گذشته، افزود که این رژیم به یکی از سخت‌ترین لحظه‌های انحطاط خود رسیده است. نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی همچنین بیان کرد: «چند روز پیش نیز ما در حال رفتن به سوی پنجمین کارزار انتخاباتی بودیم که می‌توانست کشور را تجزیه کند. پس از‌ آن، من سخت‌ترین تصمیم زندگی‌ام را گرفتم که تشکیل کابینه نجات ملی برای نجات اسرائیل از هرج و مرج و بازگردانی آن و شراکت با افرادی بود که نظرات کاملا متفاوتی با من داشتند.»
فروپاشی از درون
«نفتالی بنت»، تنها کسی نبوده است که طی چند روز گذشته نسبت به فروپاشی رژیم صهیونیستی هشدار داده است، بلکه صداهای مشابه را از دیگر چهره‌های سیاسی و امنیتی تل‌آویو می‌توان شنید. از جمله رئیس‌اسبق موساد اعلام کرد که رژیم اسرائیل به دلایلی خودبخود ازهم فرومی‌پاشد. «تمیر باردو»، رئیس‌اسبق موساد در سخنانی گفت: «اسرائیل خودش فروپاشی را انتخاب کرده است. قبل از آنکه زمان از دست برود این کار را متوقف کنید. همه می‌دانند این‌جا چه می‌گذرد آیا چیزی یاد نگرفته‌ایم؟» وی افزود: «اسرائیل ثروتمند و در آسایش است اما از هم فروپاشیده است. ماجراجویی‌ها به پایان نمی‌رسد. اسرائیل بعد از چهار جنگ انتخاباتی در دو سال دولت ائتلافی را تشکیل داد که اکثریت را در کنست به دست آورد و تا به این لحظه با ۵۸ نماینده تغییر نکرده است این دولت اسرائیل است.»
نگران  از آینده
نتایج نظرسنجی یک روزنامه عبری زبان نیز نشان می‌دهد که بیشتر صهیونیست‌ها به آینده خود بدبین هستند. روزنامه عبری زبان «اسرائیل الیوم» در یک نظرسنجی نظر شهرک نشینان را درباره آینده تل‌آویو را جویا شد و این نظرسنجی نشان داد که بیشتر شهرک نشینان نگاه بدبینانه‌ای به آینده مبهم این رژیم دارند.
این نظرسنجی همچنین حاکی از آن است که ۶۹ درصد از شهرک نشینان از سرنوشت و آینده اسرائیل هراس دارند. علاوه‌بر این ۶۶ درصد از اسرائیلی‌ها به پلیس این رژیم اعتماد ندارند. این نظرسنجی که توسط جنبش «امنیین» انجام شده است، پس از عملیات فلسطینیان در اسرائیل که جدیدترین آنها عملیات «العاد» بوده انجام گرفته است.
شهرک‌نشینان در قلعه نظامی
همزمان با بدبینی شهرک نشینان نسبت به آینده خود، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی نیز روز پنجشنبه وسایل حفاظتی در اطراف یک «کیبوتس» (دهکده اشتراکی) در مجاورت غزه قرار داد تا از این منطقه در مقابل تک تیراندازهای مقاومت و موشک‌های شلیک شده از نوار غزه محافظت کنند. روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در این ارتباط نوشت، دهها مانع سیمانی در جنوب کیبوتس «نتیف هعسراه» (واقع در شمال نوار غزه) قرار داده تا مانع از تکرار اتفاق سال گذشته شود. در سال گذشته یک صهیونیست بر اثر شلیک یک موشک به این منطقه کشته شد.
در ادامه این گزارش آمده، این اقدام خشم شهرک‌ نشینان را در پی داشته زیرا به خاطر کثرت وسایل حفاظتی، کیبوتس مذکور مانند یک قلعه نظامی به نظر می‌رسد. شهرک‌نشینان می‌گویند، افزایش وسایل حفاظتی در این منطقه مانند فرستادن پیام ضعف به مقاومت فلسطین است. تعدادی از شهرک‌نشینان بر روی این موانع سیمانی عبارت «دیوار ننگ» نوشتند.
به زوال اسرائیل اطمینان داریم
در واکنش به سخنان و هشدارهای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، «خالد البطش» عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی نیز روز شنبه بر ایستادگی در برابر دشمن صهیونیست و اقدام ملی در همه عرصه‌ها تاکید کرد و گفت: «ما به زوال اسرائیل اطمینان داریم و وعده حتمی در قرآن کریم است و قرآن آن را بشارت داده است؛ اما اینکه تصمیم گیرندگان 
اسرائیلی به آن اعتراف کنند در نتیجه فشار مواضع فلسطینی و مقاومت ملت فلسطین باشد. این نشانه این است که اسرائیل در مسیر زوال است و به صبر و مقاومت و توجه به مقاومت نیاز دارد.»
درگیری نظامی نزدیک است
با وجود اوضاع بی‌ثبات در مناطق اشغالی فلسطین، اما سرکوب و حملات وحشیانه صهیونیست‌ها علیه فلسطینی‌ها همچنان ادامه دارد و در شرایطی که حدود 35 هزار نمازگزار فلسطینی نماز ظهر شنبه را با وجود محدودیت‌های شدید رژیم اشغالگر در مسجدالاقصی اقامه کردند، اما در حمله نظامیان صهیونیست به راهپیمایی نمازگزاران فلسطینی هم ده‌ها نفر آسیب دیدند.همزمان منابع آگاه در مقاومت فلسطین به «رأی الیوم» گفتند، علی‌رغم تمام آنچه که درباره مذاکرات و تماس‌ها برای جلوگیری از تنش نظامی گفته می‌شود، درگیری نظامی و امنیتی با رژیم اشغالگر صهیونیستی در آینده نزدیک، حتمی است. این منابع افزودند: «احتمال درگیری نظامی واقعا بالاست و زمان آن را فقط مقاومت و بر اساس جزئیات خاص مربوط به میدان مشخص می‌کند.»
نام:
ایمیل:
* نظر: