kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۲۶۶۹
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵
سردار سلامی به دیدار خانواده شهید «صیاد خدایی» رفت
تأکید فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای گرفتن انتقام خون شهید صیادخدایی، صهیونیست‌ها را وحشت‌زده کرد.
 
 
 
 
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار با خانواده سردار شهید حسن صیادخدایی از فرماندهان مدافع حرم که هفته گذشته در تهران در یک حمله تروریستی به شهادت رسید، با اشاره به رشادت‌های این شهید اظهار داشت: شهدایی که به دست صهیونیست‌ها به شهادت می‌رسند، شهدای بسیار بلندمرتبه و با مقام بسیار والاتری هستند، چراکه به دست بدترین افراد به شهادت رسیده‌اند و ان‌شاءالله انتقام او را از دشمنان خواهیم گرفت.
وی ادامه داد: این شهادت‌ها به قوام و دوام اسلام کمک می‌کند، چراکه اسلام از ابتدا بر پایه شهادت ماند و اگر شهادت حضرت امام حسین(ع) و ائمه اطهار(ع) نبود، اسلام هم نبود.
به گزارش فارس، فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امیدوارم که خداوند به ما توفیق ادامه راه این شهید را بدهد، خاطرنشان کرد: چنین افتخاری برای این خانواده مبارک و نادر است، چرا که این روزها به ندرت کسی توفیق شهادت پیدا می‌کند. بازار شهادت در دفاع مقدس و جنگ داغ بود و هر روز تعدادی به شهادت می‌رسیدند، اما الان شهادت یک توفیق ناب است. خداوند فردی را به‌عنوان شهید به نزد خود می‌برد که ارج و قرب بسیاری دارد.
سرلشکر سلامی با اشاره به شباهت شهادت شهید سپهبد علی صیادشیرازی و شهید صیادخدایی تاکید کرد: تا پیش از شهادت شهید صیادخدایی، یک شهید صیاد در ارتش داشتیم. پس از شهادت شهید صیادخدایی، سپاه نیز مفتخر به داشتن یک شهید صیاد شد. اگر به طریقه شهادت این دو شهید توجه کنیم، شیوه شهادت آنها نیز مشابه یکدیگر است.
وی افزود: چند روز پیش که به قم سفر کرده بودم، همه مردم خواهان این بودند که انتقام خون شهید صیادخدایی را بگیریم. همچنین در روز تشییع پیکر این شهید نیز مردم بر انتقام از قاتلان شهید صیادخدایی مُصِر بودند.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نام شهید صیادخدایی جهانی شد، تصریح کرد: نام این شهید آوازه جهانی پیدا کرد و در جهان عزیز شد. در حالی که فردی گمنام بود و مردم او را نمی‌شناختند اما به اذن خداوند یکباره انفجاری در جهان رخ داد و شهید صیادخدایی مانند خورشید در قله جهان درخشید. همه شهدا عزیز هستند و با کیفیت‌های متفاوتی به شهادت رسیدند اما شهید صیادخدایی به نحوی به شهادت رسید که از انسان دلربایی می‌کند.
سرلشکر سلامی افزود: سیمای این شهید نیز بسیار مصمم، مطمئن و با صلابت است. او در این عالم آوازه جهانی پیدا کرد و اهل آسمان نیز او را به خوبی می‌شناسند.
وی شهید صیادخدایی را الگویی مناسب برای جوانان جامعه دانست و اظهار داشت: اسلام با نام این شهدا ماندگار می‌شود و دین خدا بدون نام این شهدا ماندنی نیست. فرمانده کل سپاه ادامه داد: دشمن از قلب کاخ سفید و تل‌آویو او را ماه‌ها و سال‌ها، خانه به خانه و کوچه به کوچه تعقیب کرد تا در نقطه‌ای او را به شهادت برساند. عظمت این شهید به قدری است که دشمن با شهادت او خود را پیروز فرض می‌کند. شهید صیادخدایی در نگاه الهی نیز عظمت پیدا کرد و عزیز شد.
سرلشکر سلامی با اشاره به این که شهادت، زیباترین سرنوشت برای انسان‌هاست، خاطرنشان کرد: آنها که شهادت این عزیزان را تحمل می‌کنند نیز در نزد خداوند بسیار عزیز هستند.
وحشت رژیم صهیونیستی
 از هشدار سرلشکر سلامی
پس از هشدار فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای گرفتن انتقام خون شهید صیادخدایی، صهیونیست‌ها دچار وحشت شدند و به شهرک‌نشین‌های صهیونیست درخصوص سفر به ترکیه هشدار دادند.
به گزارش فارس، روزنامه تایمز اسرائیل گزارش کرد، شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی شدیدی کرده است که جمهوری اسلامی ممکن است در پی ترور یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تهران، شهروندان اسرائیلی را هدف قرار دهد.
طبق این گزارش، شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در بحبوحه نگرانی از پاسخ ایران به ترور یک افسر ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هفته گذشته، هشدار به روز شده سفر را برای ترکیه صادر کرد.
در بیانیه شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با هشدار درباره سفر صهیونیست‌ها به ترکیه آمده است:‌ از چند هفته پیش و حتی بیشتر از زمانی که ایران اسرائیل را برای کشته شدن افسر سپاه پاسداران در هفته گذشته مقصر دانست، نگرانی فزاینده‌ای در دستگاه دفاعی درباره تلاش‌های ایران برای آسیب رساندن به اهداف اسرائیل در سراسر جهان وجود دارد.
شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که هشدار سفر به ترکیه را تشدید می‌کند و تأکید کرد این کشور و دیگر کشورهای هم‌ مرز با ایران، سطح بالایی از خطر را برای اسرائیلی‌ها در این روزها به همراه دارد.
مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی مدعی شده‌اند که این هشدارها به‌دنبال «تهدید واقعی برای اسرائیلی‌ها» در ترکیه است که البته هیچ توضیحی در این باره ندادند.
در بیانیه شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تأکید شده است: شهروندان اسرائیلی هنگام سفر به یکی از این کشورها باید هوشیار بوده و اقدامات احتیاطی لازم را رعایت کنند.
پیش از این نیز، رژیم موقت صهیونیستی از ساکنان اراضی اشغالی فلسطین خواسته از انجام سفرهای غیرضروری به امارات و بحرین خودداری کنند. کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که سرویس‌های امنیتی این رژیم نگرانند ایران قصد داشته باشد ترور یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تلافی کند.
در حالی صهیونیست‌ها نگران انتقام ایران هستند که در پی به شهادت رسیدن شهید صیادخدایی، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز از اعتراف رژیم موقت صهیونیستی به ترور شهید «حسن صیادخدایی» در تهران خبر داده بود.
نیویورک‌تایمز در این‌باره گزارش داد، مقام‌های رژیم صهیونیستی به دولت آمریکا اطلاع داده‌اند که ترور شهید صیادخدایی، کار مأموران این رژیم بود.
این روزنامه در گزارش خود نوشت: سخنگوی نخست‌وزیری اسرائیل از اظهارنظر در مورد این قتل خودداری کرد. اما به گفته یک مقام اطلاعاتی آگاه، اسرائیل به مقامات آمریکایی گزارش داده که عامل این قتل بوده است.
نیویورک‌تایمز همچنین افزود: زمان برنامه‌ریزی‌ها برای هدف قرار دادن سرهنگ خدایی احتمالا حداقل به جولای ۲۰۲۱ برمی‌گردد.
نام:
ایمیل:
* نظر: