kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۲۵۳۸
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۹

 

سرویس ورزشی-
در یکی از روزهای هفته گذشته‌، رئیس‌مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در نشستی خبری اعلام کرد» ۴۰۱ مدیر از مدیران دستگاه‌ها ارزیابی شده‌اند و درنتیجه آن ۱۳۰ مدیر ناکارآمد شناسایی و از کار خود برکنار شدند.»
این خبرهر چند شاید باعث ترس و وحشت کسانی شود که به دلایلی که خودشان می‌دانند از محاسبه و پاسخگویی باک دارند، اما بدون تردید موجب خشنودی و رضایت عامه مردم و توده‌های جامعه می‌شود‌، چرا که درمی یابند حساب و کتابی در کار است و کسانی که وظیفه دارند‌، به نقش نظارتی خود در کمال دقت و بدون تعارف عمل می‌کنند.
شکی نیست که بی‌در وپیکری اصلا به نفع مردم و جامعه نیست و حتما به ضرر آنهاست. ریشه اکثر مشکلات اجتماعی و گرفتاری‌های مردم- از حادثه تلخ ریزش ساختمان تجاری در آبادان گرفته تا فشارهای اقتصادی و معیشتی که با آن درگیر هستند- اگر خوب و دقیق بررسی و کارشناسی کنیم‌، در فقدان نظارت و سهل انگاری و جدیت
است.
عدم نظارت و بی‌حساب و کتابی فقط به نفع دشمنان مردم و جامعه و آدم نماهای حریصی که جز منافع ولذایذ خود هیچ چیز‌، حتی جان انسان‌ها برایشان مهم نیست، تمام می‌شود. این است که عرض می‌کنیم این‌طور اقدامات حتما موجب بالارفتن ضریب امنیت در جامعه می‌شود و « احساس امنیت» از اصلی ترین شرایط و لازمه‌های زندگانی پرنشاط و روبه تحول اجتماعی است.
در این‌جا باید به سهم خود این نکته را هم اضافه کنیم که متاسفانه « اصل نظارت» که یکی از پیش شرط‌های ایجاد امنیت اجتماعی است، خیلی جاها جدی گرفته نشده و بعضی اخبار ناخوشایند و تاسف‌بار درباره اختلاس و ارتشاء و حقوق‌های نجومی و بالاخره همان‌طور که اشاره شد ریزش ساختمان تجاری مثلا نوساز! و تجاری شهر آبادان که منجر به کشته ومصدومیت شدید تعدادی از هموطنان‌مان شد از ناحیه همین عدم نظارت بایسته و کافی است.
باری، این موضوع چنانچه توجه هر شهروندی را که خواهان امنیت روانی و اجتماعی است به خود جلب کرد، توجه ما را هم جلب کرد اما علاوه‌بر این به عنوان کسی که در حیطه رسانه ورزشی کار می‌کند و قلم می‌زند وظیفه خود دیدیم که به مسئولان ذی‌ربط عرض کنیم اولا این کار خدایی وحیاتی(نظارت و بازرسی) را با قدرت و شدت هرچه تمام‌تر ادامه دهید و برابر فشارها و پاپوش‌ها و تبلیغات منفی کسانی که از رهگذر بی‌نظارتی‌، دم ودستگاهی برای خود به هم زده و به آلاف و الوفی رسیده‌اند، مومنانه و انقلابی مقاومت کنید.
ثانیا تقاضای ما این است که از حوزه ورزش غافل نباشید وعملکرد و رفتار مدیریتی ورزش در گذشته نزدیک و همین حالا را زیر نظر بگیرید، چراکه این‌جا هم در سایه فقدان نظارت، مدیر نماهای بی‌هنر و طماع کم نیستند، مدیرانی که اصلا لیاقت و جربزه مدیریتی ندارند و صرفا به دلیل لابی‌گری و باندبازی و یا وابستگی (فرزند، داماد، عروس و نوه و...! خلاصه به ضرب اصل طاغوتی و نه اسلامی و علوی آقازاده بازی!!) وسفارش‌های مقامات بالاتر و... صاحب پست و مقام در این ورزش بی‌زبان و زخم‌خورده شده‌اند وسال‌هاست در مناصب مدیریتی ورزش کنگر خورده و لنگر‌انداخته‌اند و بعضی از آنها هم آرام و حق به جانب و چراغ خاموش صرفا به فکر بهره بردن از مواهب مدیریتی و سفرخارجی و... هستند‌.

نام:
ایمیل:
* نظر: