kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۲۴۸۷
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۴
در ستاد ویژه رفع موانع دانش‌بنیان‌ها
معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ویژه رفع موانع، تقویت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان بر استفاده از ظرفیت‌های بودجه امسال برای کمک به توسعه این دانش در کشور تأکید کرد.
 
 
 
 
«محمد مخبر» روز شنبه در پنجمین جلسه ستاد ویژه رفع موانع، تقویت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ به عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» و با تأکید بر بهره‌گیری از برخی فرصت‌های موجود در بودجه سال جاری برای کمک به توسعه دانش‌بنیان در کشور، افزود: تاکنون توجه کافی به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در بودجه جاری کشور نشده است و به‌دنبال آن هستیم تا در بودجه‌ریزی سالانه دولت توازنی در اختصاص بودجه معاونت علمی و فناوری با سایر دستگاه‌ها و بخش‌ها به‌وجود آید.
معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: با در اختیار گذاشتن امکانات مالی و زیرساختی به حوزه دانش‌بنیان، تمامی وزارتخانه‌ها موظف به دانش‌بنیان کردن دستگاه‌های متبوع خود و همچنین اشتغال‌زایی در این بخش هستند. 
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌های این معاونت برای تقویت صندوق‌نوآوری و شکوفایی در جهت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید کرد: خوشبختانه با تلاش‌های دولت سیزدهم، قانون جهش تولید دانش‌بنیان در کشور به‌عنوان یک منبع قابل استناد برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور پایه‌ریزی شده است. 
سورنا ستاری افزود: با همکاری سازمان برنامه و بودجه و تخصیص اعتبارات لازم در راستای تحقق قانون جهش تولید دانش‌بنیان و با ورود و کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و درآمدزایی از طریق صادرات مواد و محصولات تولیدی این شرکت‌ها، ضمن توسعه زنجیره ارزش تولید، کشور از مرحله خام‌فروشی عبور خواهد کرد. 
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این جلسه ضمن بررسی وضعیت بودجه و تخصیص منابع مالی این معاونت، گزارشی از تصویب آیین‌نامه‌های اجرایی مرتبط با قانون بودجه شرکت‌های دانش‌بنیان و منابع لازم جهت اجرای قانون جهش تولید دانش‌بنیان ارائه کرد. 
همچنین آخرین اقدامات انجام شده در ستاد ویژه رفع موانع، تقویت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف در حوزه‌های بومی‌سازی، پروژه‌های پیشران و زیست‌بوم، اقدامات اجرایی قانون جهش تولید دانش‌بنیان و همچنین محورهای اصلی قانون جهش تولید دانش‌بنیان از جمله تقویت ابزارهای مالی، توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز، رفع موانع فعالیت‌های دانش‌بنیان و توسعه بازار محصولات و خدمات دانش‌بنیان بحث و بررسی شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: