kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۲۴۶۴
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۴
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران خبر داد
 
 
 
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران اعلام کرد: به دستور وزیر جهاد کشاورزی تشکل‌های بخش خصوصی توزیع مستقیم گوشت را انجام می‌دهند.
به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی عالی طی نامه‌ای به سازمان مدیریت میادین میوه‌ و تره‌بار شهرداری تهران درخواست کرد که 15 غرفه برای توزیع مستقیم گوشت در تهران در اختیار قرار دهد.
در این نامه آمده است: «به دستور وزیر جهاد کشاورزی درخصوص توزیع مستقیم تولیدات از طریق تشکل‌های تخصصی به‌منظور کاهش قیمت گوشت قرمز و حذف دلالان، این اتحادیه در نظر دارد جهت توزیع گوشت قرمز به‌صورت مستقیم در 15 غرفه از غرفه‌های اصلی سازمان میادین میوه‌ و تره‌بار تهران اقدام نماید، لذا خواهشمند است درخصوص واگذاری این غرفه‌ها اقدام‌نمایید».
همچنین حسین سلامی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام نیز با اشاره به لزوم حمایت از تولید داخلی، گفت: هم‌اکنون کمبودی در زمینه ذخایر استراتژیک سازمان پشتیبانی امور دام وجود ندارد و این سازمان گوشت گوساله کیلویی ۱۱۵ هزار تومان و گوشت گوسفند کیلویی 
۱۰۰ هزار تومان را در میادین میوه‌وتره‌بار و واحدهای صنفی توزیع می‌کند اما برای تداوم عرضه باید از تولیدکننده حمایت شود.
مجوز صادرات مرغ و تخم‌مرغ مازاد
به گفته مسئولان برای حفظ امنیت غذایی و حمایت از مرغداران، به تولیدکنندگان جوجه یکروزه دان اعتباری داده می‌شود و از سوی دیگر تعرفه صادرات مرغ و تخم‌مرغ حذف شده و در صورت وجود تولید مازاد، صادرات آزاد است.
حسین دماوندی‌نژاد، معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: در فرآیند برنامه‌ریزی تولید تخم‌مرغ کمیته‌ای متشکل از اتحادیه سراسری مرغداران میهن و تعدادی از معاونت‌های وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده تا به‌صورت هفتگی قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ را تعیین و تولید مازاد تولیدکنندگان را خریداری و در سردخانه‌ها ذخیره‌‌سازی کند.
وی با بیان اینکه از چهارشنبه هفته گذشته این کمیته تشکیل شده است، افزود: در حوزه جوجه یکروزه گوشتی نیز در هر هفته تعدادی تولید می‌شود که باید به مراکز پرورشی منتقل شود و براین‌اساس شرکت پشتیبانی امور دام تولید قراردادی را در دستور کار خود قرار داده است. معاون وزیر جهاد کشاورزی توضیح داد: در این طرح، مرغدار به‌اندازه تعداد جوجه‌های دریافت شده، نهاده مدت‌دار از شرکت پشتیبانی امور دام تحویل می‌گیرد و اقدام به جوجه‌ریزی می‌کند، زمانی که تولید انجام شد، مرغدار می‌تواند آن را در بازار بفروشد یا اینکه شرکت پشتیبانی امور دام آن را به نرخ مصوب خریداری می‌کند.
دماوندی‌نژاد با اشاره به اینکه صادرات برای مرغ گوشتی و تخم‌مرغ به طور جد پیگیری و تعرفه آن حذف شده است، گفت: درصورتی‌که با تولید مازاد مواجه باشیم این مازاد به بازارهای منطقه صادر خواهد شد.
وی دربار گله‌های مادر و مرغ‌های اجداد نیز توضیح داد که برای این گروه نیز برنامه جامع حمایتی تدوین شده است.
این مسئول افزود: بر این ‌اساس پرورش‌دهندگان گله‌های مادر و مرغ اجداد می‌توانند از شرکت پشتیبانی امور دام، دان اعتباری یا مدت‌دار برای تولید خود دریافت کنند تا ما بتوانیم بخشی از هزینه‌های تولید آنان را به‌ویژه در حوزه تغذیه پوشش دهیم تا نگرانی بابت تولید جوجه یکروزه نیز وجود نداشته باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر: