kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۲۳۰۲
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۱
 
 
 
فدراسیون جهانی والیبال قوانین جدید خود را در رقابت دوستانه بین تیم لهستان و آلمان به اجرا در آورد.
سایت لهستانی پل‌ست در گزارشی نوشت: قوانین جدید مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها در راه است! فدراسیون جهانی والیبال تصمیم گرفته که قوانین جدیدی را در جریان مسابقات لیگ ملت‌های والیبال وضع کند. در میان تغییرات ایجاد شده محدودیت زمانی برای زدن سرویس وجود خواهد داشت. قوانین جدید در دیدار دوستانه لهستان و آلمان مورد آزمایش قرار گرفت.
در دوره بعدی لیگ ملت‌های والیبال، تیم‌های شرکت‌کننده با قوانین جدید معرفی شده توسط FIVB به منظور بهبود پویایی و سرعت بازی آشنا خواهند شد. قرار است یک زمان ویژه در طول مسابقات لیگ ملت‌ها معرفی شود تا زمان سرویس زدن بازیکنان محدود شود. با این تفاسیر بازیکنان تنها پانزده ثانیه پس از دریافت امتیاز فرصت خواهند داشت تا خود را در منطقه سرویس قرار دهند.
همچنین تیم‌ها بین ست‌ها تغییر سمت نخواهند داد و این دقیقا شبیه به رقابت‌های ریمینی ایتالیا خواهد بود که به دلیل شرایط کرونا با شکل خاص برگزار شد. ضمناً مقرر شد پس از امتیاز دوازدهم برای یکی از تیم‌ها استراحت فنی نیز در نظر گرفته شود. در مقابل، مربی تنها حق یک تایم اوت خواهد داشت.
فدراسیون جهانی والیبال در جریان بازی دوستانه بین ملی‌پوشان زنان لهستان و آلمان قوانین جدید خود را مورد آزمایش قرار‌داد و باید دید که آیا قوانین جدید کمکی به جذاب‌تر شدن رقابت‌ها خواهد کرد یا خیر؟
نام:
ایمیل:
* نظر: