kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۸۲۰
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴
 
 
رئیس‌پلیس پایتخت از انهدام پنج باند بزرگ و دستگیری ۲۲ قاچاقچی عمده مواد مخدر در تهران خبر داد.
به گزارش ایسنا، سردار رحیمی روز گذشته در حاشیه طرح ظفر پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت با اشاره به دو کلنگ‌زنی در مرکز مهر سروش گفت: برای اجرای این دو پروژه بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که دو مرکز را به این دهکده سلامت که آرام آرام آن را توسعه می‌دهیم اضافه می‌کنیم.
رحیمی با اشاره به هفدهمین مرحله طرح ظفر افزود: رویکرد طرح ظفر مبارزه همه‌جانبه با خرده‌فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر
 است.
وی ادامه داد: در هفدهمین مرحله از طرح ظفر بالغ بر دو تُن مواد مخدر کشف و پنج باند بزرگ منهدم شد و ۲۲ قاچاقچی عمده نیز دستگیر شدند. ۵۵ دستگاه خودروی قاچاقچیان مواد مخدر نیز در این مرحله توقیف شد و۱۶۰۰ نفر از خرده‌فروشان نیز دستگیر شدند. بالغ بر ۳۷۳۰ نفر از معتادان متجاهر هم جمع‌آوری شدند.
رئیس‌پلیس پایتخت با بیان اینکه عمده مشکل ما در بحث مبارزه با معتادان متجاهر و کمبود ظرفیت است، گفت: حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر را جمع‌آوری کردیم. حدود 8 هزار تا 10 هزار نفر کمبود ظرفیت داریم که هم ستاد مبارزه با مواد مخدر و هم شهرداری و استانداری تهران قول داده‌اند که ظرفیت‌ها را ایجاد کنند. قطعا اگر ظرفیت ایجاد شود نیروی انتظامی این آمادگی را دارد که کمتر از دو الی سه روز معتادان متجاهر را جمع‌آوری کند.
وی ادامه داد: ضمن اینکه در کنار برخورد با معتادان متجاهر حتما برخورد جدی و قاطع با خرده‌فروشان که حدود ۷ هزار نفر از این افراد شناسنامه‌دار هستند و شناسایی شده‌اند، هم جزو الزاماتی است که بتوانیم وضعیت تهران را از موضوع مواد مخدر سر و سامان‌ دهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: