kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۷۹۲
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۷
 
 
 
سرویس ورزشی-
در روزی که هواداران استقلال در ورزشگاه آزادی جشن قهرمانی می‌گیرند رقابت پرسپولیس و سپاهان برای کسب عنوان نایب قهرمانی نزدیک و فشرده است.
در ادامه دیدارهای هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران امروز 7 دیدار برگزار می‌شود که در مهم‌ترین بازی‌های امروز تراکتور در تبریز میزبان پرسپولیس است و سپاهان در اصفهان از شهرخودرو میزبانی می‌کند. این دو دیدار رقابت پرسپولیس و سپاهان برای نایب قهرمانی لیگ برتر است زیرا استقلال تهران در هفته بیست و هفتم با برتری برابر فولاد عنوان قهرمانی زودهنگام لیگ برتر را کسب کرد.
تراکتور- پرسپولیس 
تراکتور با حضور در رده سیزدهم جدول لیگ تقریبا بقایش در لیگ برتر را تضمین کرده با این حال هواداران پرشور این تیم از نتایج تیم در طول فصل به هیچ عنوان راضی نیستند ولی امیدوارند که حداقل فصل را با نتایج آبرومند به پایان برسانند بنابراین تراکتوری‌ها در این بازی هم به دنبال جبران باخت 2 بر یک بازی رفت هستند و هم می‌خواهند دل هواداران شان را به دست بیاورند.
پرسپولیس هم قهرمانی را از دست داده‌اما اگر بخواهد بی‌انگیزه در میدان حاضر شود ممکن است نایب قهرمانی فصل هم از دستش برود بنابراین شاگردان گل محمدی به دنبال برد هستند. البته بعد از شکست مقابل سپاهان شایعه‌های زیادی در مورد جدایی گل محمدی و دستیارانش از پرسپولیس منتشر شد ولی آخرین اخبار حکایت از این داردکه شاید فصل آینده هم همکاری گل محمدی با پرسپولیس ادامه پیدا کند. به هر حال جدال قرمزپوشان تبریز و تهران همچنان می‌تواند جذاب شود.پرسپولیس برای حفظ رده دوم جدول در تبریز باید برنده شود وگرنه ممکن است این هفته یک پله در جدول لیگ سقوط کند.
سپاهان - شهرخودرو 
سپاهان هفته گذشته در سیرجان پرسپولیس را شکست داد تا هم استقلال را قهرمان زودهنگام لیگ کند و هم خودش به کسب نایب قهرمانی لیگ امیدوار شود. زردپوشان اصفهانی این هفته مقابل تیم قعرنشین شهرخودرو به میدان می‌رود. تیمی که برای بقا می‌جنگد و کار دشواری برای ماندن در لیگ برتر دارد اما سپاهان که این فصل یکی از مدعیان اصلی قهرمانی به شمار می‌رفت اکنون به دنبال نایب قهرمانی است و اگر در این دیدار خانگی پیروز شود و پرسپولیس در تبریز امتیاز از دست بدهد جانشین این تیم در جدول لیگ خواهد شد.
زهردار‌ترین خط حمله لیگ با 39 گل زده کار سختی مقابل تیم شهرخودرو که 38 گل خورده نخواهد داشت. زردپوشان اصفهانی تازه موتورشان برای درخشش در لیگ برتر گرم شده که مسابقات رو به پایان است. شاگردان داود سیدعباسی هم در این هفته‌ها بازی‌های زیبایی از خود به نمایش گذاشتند و در مسابقه با گل گهر سیرجان حتی 3 بر صفر از حریف پیش افتادند اما در نهایت برد را با تساوی عوض کردند. شهرخودرو در سه هفته پایانی با سپاهان، پرسپولیس و فولاد بازی دارند که امتیاز گرفتن از آنها کار آسانی نیست.
استقلال- آلومینیوم اراک 
استقلال یک تیم کامل و بدون نقص در این فصل بود تیمی که توانست با وجود همه مشکلاتی که برایش پیش آمد قهرمان لیگ برتر شود. حالا دیگر استقلالی‌ها در سه هفته مانده به پایان رقابت‌ها خود را برای ایجاد یک رکورد بی‌نظیر آماده می‌کنند و می‌خواهند بدون شکست جام قهرمانی را بالای سر ببرند. تیمی که کمترین گل خورده را دارد و بازیکنانش هماهنگ و به دور از حواشی یک فصل سخت کار کرده‌اند شایسته قهرمانی هم بودند.
آبی پوشان هفته گذشته فولاد آسیایی را با دو گل شکست دادند و این هفته هم به مصاف یک سرمربی استقلالی دیگر می‌روند. سیدمهدی رحمتی که هدایت آلومینیوم را برعهده‌دارد می‌داند شانس زیادی برای پیروزی مقابل استقلال نخواهد داشت مگر اینکه بازیکنانش فوق‌العاده کار کنند و بتوانند بازیکنان تکنیکی و با کیفیت استقلال را متوقف کنند.
استقلال فوتبال را منطقی بازی می‌کند تا جایی که به قهرمانی لیگ هم رسید. بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید. امشب هواداران استقلال برای برپایی جشن غیررسمی قهرمانی به ورزشگاه آزادی خواهند رفت تا شبی تاریخی و به یادماندنی را برای خود و بازیکنان رقم بزنند. البته جام قهرمانی قرار است روز آخر و در هفته سی‌ام از سوی سازمان لیگ فوتبال به استقلال اهدا شود.
فجرشهیدسپاسی- ذوب آهن
آخرین برد فجر در این فصل در هفته پنجم مقابل پیکان تهران رقم خورد و بعد از آن این تیم دوست داشتنی و بازیکن ساز دیگر رنگ پیروزی را ندیده و حتی با وجود انتخاب مجتبی سرآسیایی و انجام بازی‌های تاکتیکی و منظم به برد نرسیده با این حال بازیکنان، مربیان و مدیران باشگاه امیدوارند که در لیگ برتر بمانند.فجری‌ها باید در این سه مسابقه آخر پیروز شوند و امیدوار باشند نفت مسجدسلیمان امتیازی نگیرد. شکست دادن ذوب آهن کار راحتی نیست. ذوبی‌ که هفته گذشته با اشتباه کمک داور پیروزی را مقابل تراکتور از دست داد به دنبال برد است اما قطعا بازیکنانش مثل بازیکنان حریف انگیزه ندارد ولی اگر شاگردان تارتار در این مسابقه پیروز شوند شانس صعود سه پله‌ای در جدول لیگ را دارند. بازی رفت دوتیم با نتیجه 2 بر صفر به سود ذوب آهن به پایان رسید.
لازم به یادآوری است که در شروع مسابقات هفته بیست و هشتم شب گذشته نساجی مازندران میزبان هوادار تهران بود که نتیجه این بازی در شماره بعدی روزنامه چاپ خواهد شد.
برنامه کامل دیدارهای هفته بیست و هشتم به شرح زیر است:
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401
*پیکان...........................................................فولاد(ساعت۱۸:۳0)
*تراکتور..............................................پرسپولیس(ساعت19:00)
*سپاهان.................................شهرخودرو مشهد(ساعت۱۹:۳0)
*گل گهرسیرجان..............نفت مسجد سلیمان(ساعت20:00)
*صنعت نفت آبادان.....................مس رفسنجان(ساعت21:00)
*استقلال....................................آلومینیوم اراک(ساعت21:15)
*فجر سپاسی........................................ذوب آهن(ساعت2۱:۳0)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
جدول لیگ بدون احتساب نتیجه بازی نساجی و هوادار تنظیم شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: