kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۷۶۸
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳

 

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323

* در دولت قبل با اینکه اوضاع دنیا ثبات بیشتری داشت و جنگ اوکراین هم نبود، قیمت کالاهای اساسی مردم 10 برابر بالا رفت ولی یک ریال به یارانه 45 هزار تومانی اضافه نشد درحالی که ارزش آن یک دهم شد. حالا با جنگ اوکراین برخی از کالاهای اساسی مثل روغن خوراکی در دنیا پیدا نمی‌شود، تورم بی‌سابقه‌ای دنیا را فرا گرفته است‌، ولی برخی از آقای رئیسی سؤال می‌کنند که چرا یارانه‌ها را افزایش داد! این افراد موقع حرف زدن فکر هم می‌کنند؟
دشتیان
* هدف امروز دشمنان خارجی و داخلی درگیر کردن نیروهای انقلاب با یکدیگر و ناامید ساختن مردم از آینده است. خطای بزرگی است که تصور شود که نقشه توطئه‌آمیز دشمن منحصر به دوران مدیریت غربگرایان در کشور بود و اکنون توطئه‌ای در کار نیست.
اسماعیلی
* از دولت انقلابی و جهادی درخواست می‌شود در محورهای زیر دست به یک انقلاب جدی بزند تا بر فضای مسموم تبلیغاتی گسترده و تداوم برخی از کاستی‌ها فائق آید:
1- برکناری مدیران گذشته 2- جلوگیری از افزایش قیمت کالاها و خدمات دولتی
3- تقویت نهادهای نظارتی 4- ایجاد تحول بزرگ در نحوه اطلاع‌رسانی دولت 5- رفع انحصار از تولید، صادرات یا واردات.
قائمی
* کسانی که در دولت قبل با به دست گرفتن ماله هیچ نقدی را برنمی‌تابیدند با رفتن دولت قبل ماله را با شمشیر عوض کرده‌اند و فریاد می‌زنند که چرا مشکلات کشور در این 8 ماه کم نشد! اگر انصاف بدهند و واقعیت‌ها را بنگرند خواهند گفت؛ شرمنده‌ایم، کارهای بسیار بزرگی مثل کاهش فوتی‌های کرونایی به تک رقمی، بهبود شاخص رشد اقتصادی، کاهش تورم، رشد صادرات، پرداخت بدهی‌های برجای مانده از دولت قبل و... صورت گرفته است. البته کارهای بسیار بزرگی نیز باقی مانده که ان‌شاءالله با همراهی ملت انجام خواهد شد.
فرجی
* حذف ارز فسادزای جهانگیری در قیمت گذاری کالاها اقدام درستی است و کاش زودتر انجام می‌شد. با این حال امیدواریم دولت سیزدهم در این کار هوشمندانه و مدبرانه عمل کند و مردم، این ولی‌نعمتان انقلاب و نظام آسیب نبینند.
صدر
* برخی مدیران دولت قبل اظهار می‌دارند که گرانی و تورم با شعار و سخنرانی کنترل نمی‌شود. این حضرات طی 8 سال با برجام مدعی بودند همه مشکلات و همه تحریم‌ها بالمره لغو شده است! ولی آیا در عمل مردم کاهش گرانی و تورم را حس نمودندیا اینکه هرچه گذشت بدتر شد وتورم را به 60 درصد رساندند؟! امان از جناح‌بازی سیاسی که قدرت تفکر را از برخی‌ها می‌گیرد.
نظری
* در این اوضاع تورم و گرانی جهانی، اولویت اول دولتمردان باید معطوف به ثبات قیمت کالاهای اساسی باشد.
9239---0922
* از دولت انقلابی و جهادی درخواست می‌شود با به‌روزرسانی دقیق دهک‌ها به افراد مستحق که متاسفانه در دولت قبل با بی‌مهری به آنها یارانه پرداخت نشد و هنوز هم برخی از آنان از دریافت یارانه محروم مانده‌اند، یارانه پرداخت شود و افرادی که نباید یارانه دریافت کنند و می‌گیرند حذف شوند.
یوسفی
* نقشه استکبار جهانی در همنوایی با رانت‌خواران و مدیران نالایق برای جلوگیری از اجرای هدفمندی یارانه‌ها با صداقت دولت و صبوری و متانت مردم عقیم ماند با اجرای این طرح به جای فربه شدن عده‌ای قلیل، اکثر مردم کشور بهره‌مند می‌شوند و قاچاق کالا به شدت کاهش می‌یابد.
کیشانی
* چرا با برخی مطبوعات که با رسانه‌های معاند همنوا شده و به طبل بزرگنمایی مشکلات و کوچک‌نمایی توفیقات و به سیاه‌نمایی و تزریق یأس و ناامیدی می‌کوبند برخورد نمی‌شود؟
اسداللهی
* مدیران و گردانندگان دو شرکت پر مسئله ایران خودرو و سایپا چگونه رویشان می‌شود صحبت از زیان‌دهی بکنند در حالی که شاهد بنگاه‌داری و حقوق‌های نجومی آنان هستیم. زیان‌ده واقعی مردم بیچاره هستند که 40 سال است تاوان سوءمدیریت و عدم احساس مسئولیت آنان را می‌پردازند.
7197---0930
* از دستگاه قضا می‌خواهیم با محتکران، گرانفروشان، قاچاقچیان و اخلالگران رسانه‌ای به شدت برخورد نماید تا شاهد آرامش در جامعه باشیم.
دهقانی
* ما مردم نمی‌توانیم در حد حضرت علی(ع) به دنیا بی‌رغبت باشیم و در نهایت ساده‌زیست زندگی بکنیم‌، ولی می‌توانیم با حلال بسازیم. بدانیم اگر کسی نخواهد با حلال بسازد شکم او هرگز سیر نخواهد شد.
محجوبی
* از سازمان تعزیرات و بازرسی و نظارت انتظار می‌رود با نظارت‌های مستمر و هوشمند خود بر بازار از قیمت‌گذاری‌های کاذب جلوگیری کنند.
مهرنوروزی
* مردم عراق نباید از خیانت مقاماتی که مخفیانه با عوامل موساد دیدار و مسائل عراق را برای آنها تبیین می‌کنند غفلت کنند و باید چنین مسئولان خائنی را از قدرت خلع نمایند.
جدیدی
* خود دانشجویان ما باید محیط کسب علم و دانش خود را از هر نوع فساد سالم نگه‌دارند و در خط مقدم عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر باشند.
1817---0935
* چندین سال است نسبت به زیر‌سازی و مرمت خیابان گلستان غربی واقع در منطقه 22 شهرداری بی‌توجهی صورت می‌گیرد. ابتدای این خیابان جلوی دبیرستان کاملا به صورت زمین شخم زده درآمده چرا رسیدگی نمی‌شود؟
تعدادی از ساکنین محل
* در تمام 37 بار قرعه‌کشی سایپا و 40 بار قرعه‌کشی ایران‌خودرو شرکت کرده‌ام ولی هنوز ماشین به اسم بنده در نیامده مسئولین امر پاسخ بدهند مگر چنین چیزی ممکن است؟
حمیدرضا محمدزاده
* از شهرداری منطقه 14 درخواست می‌شود در حوالی میدان چهارصد دستگاه موانعی ایجاد نماید تا موتورسواران نتوانند وارد پیاده‌رو شوند و به کسانی که وارد داروخانه می‌شوند آسیب برسانند.
اسماعیلی
* از اداره برق مرند در استان آذربایجان شرقی درخواست می‌شود نسبت به حل مشکل اهالی روستای دیزج علیا کوی نصیری مبنی بر تقاضای تلفن ثابت اهتمام ورزد. متاسفانه با توجه به مشکل آنتن‌دهی، به درخواست‌های اهالی برای تلفن ثابت پاسخ داده نمی‌شود.
جمعی از ساکنین محل
* به تناسب شغل خود بسیار با هواپیما سفر می‌کنم ولی با توجه به هدفمندی یارانه و افزایش قیمت چند قلم کالا برخی شرکت‌های هوایی نیز بی‌سروصدا به قیمت خود ‌افزوده‌اند. برای نمونه بلیط پرواز تهران- عسلویه هواپیمایی ماهان را با صد هزار تومان افزایش خریدم. از مسئولین امر درخواست رسیدگی دارم.
نصیری
«پاسخ شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه»
در پاسخ به مطلب مندرج در روزنامه، یکشنبه مورخ ۱۸/2/۱۴۰۱ صفحه 2 با مضمون: مترو در روز جهانی قدس، ضمن سپاس فراوان از این مسافر و شهروند گرامی، به اطلاع می‌رساند: جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر روز جهانی قدس و عید سعید فطر جلسات هماهنگی بین واحدهای مختلف سازمان برگزار و پیش‌بینی‌ها و تمهیدات لازم اتخاذ گردید. در روز جهانی قدس با توجه به اعلام قبلی مبنی بر آغاز مراسم از ساعت 10:30 شرکت بهره‌برداری مترو از ساعت 9 تا 14 در کلیه ایستگاه‌های مترو اقدام به پذیرش مسافر به صورت رایگان نمود و از طریق مرکز فرمان آمار مسافر به صورت لحظه به لحظه از طریق مشاهده تصاویر و ارتباط با اتاق کنترل ایستگاه‌ها پایش شد. با خلوت شدن ایستگاه‌ها در ساعت 14:00 به کلیه ایستگاه‌ها به جز ایستگاه‌های میدان انقلاب اسلامی، تئاتر شهر و میدان ولی عصر که در مرکزیت مسیر راهپیمایی و دانشگاه تهران قرار داشتند اعلام شد تا پذیرش رایگان مسافر را تا زمان خلوتی ایستگاه‌های مورد اشاره تا ساعت 15:00 ادامه دهند. ضمن اینکه به مسئولان کلیه ایستگاه‌ها اطلا‌ع‌رسانی شد تا در این روز از پذیرش مسافرانی که بلیت ندارند و یا به هر علتی قادر به تامین بلیت نمی‌باشند ممانعت به عمل نیاورده و پذیرای ایشان باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: