kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۷۰۹
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۵
پس از افزایش شدید قیمت بنزین در آمریکا و همچنین به علت خوش‌بینی در مورد بهبود قابل توجه تقاضا در چین، قیمت نفت در معاملات دیروز جهان به 114 دلار و 75 سنت افزایش یافت.

به گزارش رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت با 51 سنت افزایش به 114 دلار و 75 سنت رسید و هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 40 سنت افزایش 114 دلار و 60 سنت معامله شد.
قیمت نفت در معاملات دیروز جهان به علت خوش‌بینی در مورد بهبود قابل توجه تقاضا در چین افزایش یافت چرا که نشانه‌های مثبتی مبنی بر کاهش همه‌گیری کرونا در این کشور در مناطقی که بیشترین آسیب را دیده‌اند، وجود داشت.
مقامات شانگهای اعلام کردند، قرار است این بندر به میزان گسترده‌ای بازگشایی شود و زندگی 25 میلیون جمعیت این شهر از یک جولای به حالت عادی بازگردد. با این حال، هنوز 46 شهر چین در قرنطینه به سر می‌برند و به همین علت خریدها، تولیدهای کارخانه‌ها و مصرف انرژی کاهش یافته است.
«باب یاگر»؛ مدیر موسسه میزوهو درباره افزایش تقاضا در چین گفت: «‌ما شاهد سیگنال‌های زیادی هستیم که تقاضا در آن منطقه بهبود خواهد یافت و سبب تقویت قیمت‌ها خواهد شد.»
همراستا با کاهش غیرمنتظره در تولید صنعتی در ماه آوریل، چین 11 درصد نفت خام کمتری پالایش کرده و تولید روزانه به کمترین میزان از مارس 2020 رسیده است اما یکی از دلائل افزایش قیمت جهانی نفت، رسیدن نرخ بنزین آمریکا در روز دوشنبه به بالاترین رقم تاریخ این کشور است زیرا ذخایر این کشور کاهش یافته و نگرانی در مورد عرضه ایجاد کرده است. آمارهای وزارت خزانه‌داری آمریکا در روز دوشنبه نشان داد؛ ذخایر
به 538 میلیون بشکه کاهش یافته  که کمترین میزان از سال 1987 به حساب می‌آید.
ناله‌های اروپا از تحریم روسیه
افزایش قیمت نفت در پی تحریم روسیه هر روز مشکلات جدیدی برای غرب ایجاد می‌کند که فشار اصلی آن روی دوش همپیمانان و وابستگان آمریکاست. به گزارش تاس، «ویکتور اوربان»؛ نخست‌وزیر مجارستان، طی سخنانی در جمع نمایندگان پارلمان این کشور گفت: تحریم‌های اتحادیه اروپا فقط روی کاغذ مؤثر به نظر می‌رسد و بعید است تحریم‌ها روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌ مجبور کند تا سیاست خود در قبال اوکراین را‌‌‌‌‌‌‌‌ تغییر دهد. او ادامه داد: اروپا ظرفیتی برای کنار آمدن با یک تنش در یک کشور نزدیک را‌‌‌‌‌‌‌‌ ندارد، اما سران اروپایی فکر می‌کنند که با تحریم‌ها می‌توانند روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌ به زانو دربیاورند. به هر حال این مسئله فقط روی کاغذ امکان‌پذیر است. نخست وزیر مجارستان افزود:‌ با وجود بدبینی نسبت به تحریم‌های اتحادیه اروپا نسبت به روسیه، مجارستان تا زمانی که اجرای این تحریم‌ها امنیتش را‌‌‌‌‌‌‌‌ از جمله در حوزه انرژی به خطر نیندازد، جلوی آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌ نخواهد گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: