kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۶۱۷
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹
 
 
خودروسازان از امروز ۲۷ اردیبهشت ماه موظفند تمام محصولات خود را در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به سه روش فروش فوری، فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش عرضه کنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو با هدف ایجاد شفافیت و امکان عرضه عادلانه‌تر برای همه خودروهای تولیدی، آغاز به کار کرده و از امروز سه‌شنبه 27 اردیبهشت‌ماه، امکان ثبت‌نام در سامانه فراهم خواهد شد به نحوی که متقاضیان قادر خواهند بود براساس بخشنامه‌های مختلف فروش خودرو که از سوی تمام شرکت‌های خودروسازی ارائه‌ شده نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
نکته مهم اینکه در نخستین دوره فروش خودرو در این سامانه، بازه‌ زمانی یک هفته‌ای برای ثبت‌نام متقاضیان در نظر گرفته‌ شده است و تقدم یا تأخر زمان ثبت‌نام، هیچ تأثیری بر قرعه‌کشی و شانس برنده شدن نخواهد داشت و مراسم قرعه‌کشی با نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام می‌شود. عرضه خودرو بر اساس این سامانه بسیار متنوع و چند برابر ظرفیت دوره‌های پیشین خواهد بود و خودروسازان موظفند تمام محصولات خودروهای سواری خود را در این سامانه یکپارچه عرضه کنند و هیچ‌گونه استثنایی برای تخصیص خودرو به مشتریان خارج از این سامانه وجود نخواهد داشت.
همزمان با راه‌اندازی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو شرکت سایپا جزئیات طرح جدید فروش فوق‌العاده و پیش فروش تعدادی از محصولات  خود را اعلام کرد. براساس اعلام شرکت سایپا متقاضیان می‌توانند از ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه مورخ
27 اردیبهشت 1401 به مدت یک هفته، با ورود به سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به آدرس
 https://sale.iranecar.com پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اخذ شده از سایت، نسبت به ثبت‌نام و انتخاب نوع خودرو اقدام نمایند.
لازم به ذکر است که شرکت در این طرح صرفا از طریق آدرس فوق امکان‌پذیر بوده و در صورت استفاده متقاضی از سایر آدرس‌ها، عواقب آن برعهده وی خواهد بود. همچنین طرح پیش‌فروش عادی با قیمت غیر قطعی و فروش قطعی 2 محصول شرکت بهمن موتور نیز به صورت آنلاین از روز سه‌شنبه مورخ
 27 اردیبهشت 1401ساعت 10 صبح به مدت یک هفته انجام خواهد شد.
شرکت مدیران خودرو نیز در جدیدترین طرح فروش اقساطی محصولات خود ویژه اردیبهشت ماه 1401 خودروها را با موعد تحویل 45 روزه و اقساط
60 ماهه با پیش پرداخت حداقل 50 درصد قیمت خودرو به مشتریان عرضه خواهد کرد.
ایران خودرو نیز شرایط فروش فوق‌العاده برخی از محصولات خود را با موعد تحویل 3 ماهه و از طریق قرعه‌کشی اعلام کرد. این طرح از روز سه‌شنبه مورخ 27 اردیبهشت 1401 شروع و تا پایان روز سه‌شنبه مورخ 3 خرداد 1401به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. البته متقاضیانی که در قرعه‌کشی‌های قبلی خودروسازان، انتخاب نشده‌اند نیز می‌توانند در این طرح با شرایط ذیل ثبت‌نام نمایند. در این طرح قیمت قطعی بوده و موعد تحویل خودروها 3 ماهه خواهد بود.
کاهش ۵۰ درصدی تولید خودروی ناقص
مدیرکل دفتر صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت با بیان اینکه طی سنوات اخیر، خودروساز به تولید خودروی ناقص عادت کرده بود، از کاهش ۵۰ درصدی تولید خودروی ناقص در سال جاری خبر داد.
عبدالله توکلی در گفت‌وگو با مهر، با بیان اینکه عرضه کم خودرو منجر به افزایش سوداگری شده است، گفت: بر اساس آمار، میزان تولید خودروهای ناقص در سال جاری (در مجموع دو خودردوساز بزرگ کشور) ۵۶ هزار و ۷۵۱ دستگاه بود که نسبت به مدت مشابه پارسال که ۱۱۲ هزار و ۶۵۶ دستگاه بود، تقریباً ۵۰ درصد کاهش یافته زیرا سیاست ما افزایش عرضه و کاهش هزینه‌های سربار تولید است.
نام:
ایمیل:
* نظر: