kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۵۸۵
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴
استاندار تهران تاکید کرد
استاندار تهران از معرفی نانوایی‌هایی که کم‌فروشی و گرانفروشی دارند به دستگاه‌های نظارتی خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن منصوری در پایان جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد و جلسات ستاد تنظیم بازار استان تهران به‌صورت روزانه برگزار می‌شود. خوشبختانه وضعیت بازار به تعادل و ثبات رسیده و کمبودهای موجود در حوزه مرغ کاملاً جبران شده است و عرضه به اشباع رسیده و با توجه به بازدیدهای میدانی با تنظیم عرضه و تقاضا مشکلات حوزه مرغ برطرف شده است.
منصوری افزود: در برخی کالاها در نقاطی از استان تهران ممکن است کاستی‌ای وجود داشته باشد که تدابیر جدی برای جبران این کاستی‌ها در جلسه امروز اندیشیده شد. کالایی همچون روغن در حال حاضر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به مقدار مورد نیاز وجود دارد اما ممکن است در برخی خرده‌فروشی‌ها مشکلاتی ایجاد شده باشد که مقرر شد ظرف 24 ساعت آینده کمبود روغن در خرده‌فروشی‌ها نیز حل ‌و فصل شود.
وی درخصوص مشکلات موجود در شبکه توزیع گفت: قطعاً این مشکلات به‌صورت ریشه‌ای در کوتاه‌مدت حل نمی‌شود اما با توجه به اجرای طرح ساماندهی ارز ترجیحی در کوتاه‌مدت با ایجاد هماهنگی مشکلات موجود را حل خواهیم کرد. در این راستا در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار استان تهران به فروشگاه‌های زنجیره‌ای تاکید کردیم به صورت مستقل پیگیر برطرف کردن کاستی‌های خود باشند و از سوی دیگر نیز برای تقویت شبکه توزیع تأکید کردیم شرکت‌های پخش کار را به‌صورت جدی پیگیری کنند تا کمبودهای احتمالی در سطح بازار برطرف شود. در حقیقت این تمهیدات در زمانی اجرایی می‌شود که نیاز به واکنش سریع با توجه به عرضه در سطح بازار احساس می‌شود.
استاندار تهران ادامه داد: برخی شبکه‌های توزیع به‌ویژه در فضای مجازی کار را دنبال می‌کنند اما مثلاً در مورد روغن هنگامی که در سطح بازار مشکلی ایجاد می‌شود آنها نیز پاسخگو نیستند لذا این حوزه نیز نیازمند تقویت بیشتر است.
منصوری بیان داشت: هر کالایی که توسط تعزیرات و یا نهادهای اطلاعاتی به هر دلیلی از جمله احتکار ضبط شوند بلافاصله و بدون اینکه دپو شوند وارد شبکه توزیع خواهند شد.
وی با تاکید بر تشدید نظارت‌ها در سطح بازار گفت: مجموعه تعزیرات، بازرسی صمت و اصناف ظرف روزهای گذشته جریان نظارت را به‌خوبی پیگیری کردند اما در جلسه امروز تأکید شد با تشدید نظارت‌ها با هرگونه کم‌فروشی و گرانفروشی به‌صورت جدی برخورد شود.
استاندار تهران گفت: درخصوص موضوع نان در برخی نقاط شاهد تشکیل صف‌هایی بودیم بر همین اساس مصوب شد لیست نانوایی‌هایی که تعطیل کرده‌اند و یا کم‌فروشی یا گران‌فروشی داشتند به دستگاه‌های نظارتی ارائه شود. بی‌تردید اگر نانوایی‌ای کار خود را به درستی انجام داده باشد و با مشکل کمبود آرد مواجه شود این کمبود را جبران می‌کنیم اما اگر فروش آرد غیر از شبکه رسمی را انجام داده باشد برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: