kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۵۷۹
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۶
امام جمعه یزد:
امام جمعه یزد با تاکید بر لزوم برگزاری مستمر کنگره شهدای مدافع سلامت گفت: سیره شهدای مدافع سلامت باید برای پزشکان جوان تبیین شود تا روحیه ایثار در آنها تقویت شود.

 

یزد- خبرنگار کیهان:

آیت‌الله ناصری در دیدار با اعضای ستاد هشتمین کنگره شهدای مدافع سلامت کشور ضمن تقدیر از تلاش‌ها و همت دانشگاه علوم پزشکی یزد برای برگزاری کنگره شهدای مدافع سلامت اظهار داشت: امیدواریم یزد بتواند همچون همیشه در اجرای این برنامه در کشور سرآمد و الگو باشد و بتواند کارهای تاثیرگذاری انجام دهد که موج تاثیرگذاری آن در لایه‌های مختلف جامعه نفوذ کند. وی بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این کنگره تاکید کرد و گفت: شهدای مدافع سلامت و شهدای راه سلامت باید به همه مردم معرفی شوند و امیدواریم این مهم با همت اعضای ستاد برگزاری کنگره شهدی مدافع سلامت محقق شود.
ناصری بیان کرد: وصایای این شهدا، خاطرات آنها و خاطرات خانواده و همکاران آنها باید با شیوه‌های خلاقانه به مخاطبان ارائه شود تا در اذهان باقی بماند.
امام جمعه یزد تصریح کرد: این خاطرات و شیوه و منش کاری این شهدا باید حداقل در دانشگاه‌های علوم پزشکی بیان شود تا بتوانیم روحیه ایثارگری را در پزشکان جوان نیز تقویت کنیم.
خطیبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیت‌های ستاد یادواره شهدای مدافع سلامت اظهار داشت: این ستاد از سال 1390 فعالیت خود را آغاز کرده و هر سال حداقل یک یادواره شهدا برای شهدای حوزه بهداشت و درمان و شهدای مدافع سلامت برگزار شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: