kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۵۳۱
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶

 

شاخص کل بورس تهران که طی هفته‌های اخیر به طور متوالی رشد داشت دیروز اندکی به استراحت پرداخت.
براین اساس بازار سهام دیروز در ابتدای معاملات با فشار عرضه سهام کار خود را آغاز کرد اما در میانه معاملات همسو با تحرک حقوقی‌ها در سهم‌های شاخص‌ساز، دوباره پر تقاضا در دامنه منفی قیمت‌ها شد و درپایان شاخص کل قیمت با کاهش 5431 واحدی به رقم یک میلیون و ۵۷۲ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با افزایش ۳۲۵ واحدی عدد ۴۴۴ هزار و ۹۷۲ واحد را به نمایش گذاشت. در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۸۷ واحد کاهش به رقم
۲۱ هزار و ۴۸۹ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری پنج میلیارد و ۷۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از پنج میلیارد و 303 میلیون تومان معامله شد.
خبرگزاری مهر هم درباره وضعیت دیروز بورس نوشت: در آغاز معاملات دیروز اگر‌چه با غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب نماهای معاملاتی مواجه بود اما در میانه بازار با تحرک بازار‌گردان‌ها و حقوقی‌های سهم‌های شاخص‌ساز، دوباره برای جمع‌آوری سهام در روند اصلاحی ناگزیر قرار گرفت.
انتشار گزارش فعالیت شرکت‌های تابعه تأمین اجتماعی نیز در «شستا» بی‌تأثیر نبود و روند متعادل معاملات این سهم را دستخوش معاملاتی پر‌حجم در محدوده صفر تابلو کرد.
در گروه خودرویی‌ها اما در حالی تک‌سهم‌های قطعه‌ساز در کانون توجه نوسان‌گیران قرار گرفته‌اند که علی‌رغم برآورده نشدن انتظارات بازار از قیمت بلوک عمده این سهم اما روندی متعادل در این سهم در دامنه نوسان نزولی قیمت‌ها برقرار شد. بطور کلی آنچه از رفتار حقوقی‌ها و روند حرکتی بازار سهام می‌توان این روزها رصد کرد، وجود دست نامرئی حمایتی است که اصرار دارد سرمایه‌گذاران را پای تابلوی معاملات بازار سهام همچنان نگه دارد. بازاری که البته این روزها با بیم و امید تلاش می‌کند که با چشم‌های باز پا بر روی جای پای سهامدار قبلی بگذارد. با این همه تداوم معاملات پرحجم و جذابیت دورنمای بازار برای سرمایه‌گذاری باعث شده تا چشم‌انداز نماگرهای بورسی برای شکستن مقاومت‌های کنونی واضح‌تر شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: