kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۵۰۶
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱
شورای ائتلاف نیروهای انقلاب:
کارگروه اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در واکنش به طرح اقتصادی دولت تاکید کرد: تجربه موفق دولت سیزدهم در مدیریت کرونا نشان داد که می‌توان از این دولت انتظارات بزرگ برای حل مشکلات معیشتی مردم و ثبات اقتصادی کشور داشت.
 
 
 
 
کارگروه اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با صدور بیانیه‌ای به اقدامات اقتصادی اخیر دولت آیت‌الله رئیسی در زمینه مردمی کردن یارانه‌ها پرداخت و تصریح کرد: انتخاب آیت‌الله رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور مردمی، فرصتی ارزشمند و امیدی وافر را در میان مردم بازآفرینی کرد تا نویدبخش آغاز باز‌سازی و نو‌سازی در اداره کشور به امید فردایی روشن‌تر باشد.
 در این بیانیه آمده است: دولت سیزدهم در شرایطی پا به عرصه اقدام و عمل گذاشت که استکبار جهانی یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی را جهت فروپاشی کشور تدارک دیده بود و اقتصاد کشور نیز از بیماری‌های مزمنی از جمله ناترازی نظام بودجه‌ای، ناترازی نظام بانکی، کاهش مستمر ارزش پول ملی و تورم دو رقمی رنج می‌برد.
 شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بیانیه خود افزود:این تهدیدات در شرایطی رقم می‌خورد که راهبرد دولت گذشته، حل مشکلات اقتصادی از طریق مذاکره به جای اتکا به توانمندی‌های عظیم مدیریتی و سرمایه انسانی از جمله وجود رهبری حکیم، جوانان عالم و بصیر، مدیران متخصص و متعهد، منابع سرشار مادی و ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های فراوان اقتصادی بود.
این بیانیه می‌افزاید: دولت مردمی آیت‌الله رئیسی با درک درست از ظرفیت‌های بی‌بدیل و فرصت‌های متراکمی که فراروی ملت ایران در دهۀ دوم انقلاب اسلامی قرار دارد، آستین همت را بالا زد تا در اقدامی جسورانه به درمان بیماری‌هایی بپردازد که سالهاست بر پیکره اقتصاد کشور جا خوش کرده و به اعتقاد قریب به اتفاق متخصصان اقتصادی باید درمانی عاجل برای آن ‌اندیشید.
کارگروه اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تاکید بر اینکه عملکرد این دولت تاکنون نشان داده است که رئیس‌جمهور و وزیران از شجاعت لازم برای اخذ تصمیم‌های تخصصی، هوشمندانه و مدبرانه در حوزه‌های مختلف برخوردارند، افزود: اقدام دولت سیزدهم برای «مردمی‌‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها» از جمله تصمیمات بزرگ و شجاعانه‌ای است که پیش‌نیاز هرگونه اصلاح و افزایش تاب‌آوری و تحکیم ساختار اقتصادی کشور است. 
این بیانیه تصریح کرد: در روزهای اخیر با توجه به ورود دولت به موضوع اصلاح سیاست ارز ترجیحی، شاهد هجمه گستردۀ معاندان خارجی همراه با برخی از گروه‌های سیاسی داخلی غیرهمسو با دولت سیزدهم هستیم. شک نیست که مبنای تصمیم‌گیری درخصوص سیاست‌های یارانه‌ای باید مبتنی بر نگاه کاملاً علمی، کارشناسی و نیز مبتنی بر تجربیات داخلی و خارجی باشد، لیکن زیر سؤال بردن اساس یک تصمیم علمی و کارشناسی و ایجاد فضای اضطراب و نگرانی در مردم مخصوصاً در فضای مجازی، خلاف منافع ملی و به دور از مسیر خیرخواهی برای مردم است. 
کارگروه اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در این بیانیه تاکید کرد: تجربۀ موفق دولت سیزدهم در مدیریت کرونا نشان داد که می‌توان از این دولت انتظارات بزرگ برای حل مشکلات معیشتی مردم و ثبات اقتصادی کشور داشت. موفقیت در اجرای این طرح، نیازمند مدیریت و فرماندهی واحد در کشور است. دولت سیزدهم با تشکیل قرارگاه مرکزی، ضمن رصد مداوم آثار و تبعات اجرای طرح، اقدام به بسیج منابع ملی جهت اجرای هر چه دقیق‌تر آن نماید. این بیانیه همچنین می‌افزاید: اجرای طرح مردمی‌‌سازی یارانه‌ها که مورد اجماع کارشناسان اقتصادی و دولت‌های گذشته با گرایش‌های مختلف بوده، امروز به میدان محک و امتحان جریان‌هایی تبدیل شده که قرار است عیار فرصت‌طلبی سیاسی آنان از دغدغۀ تامین منافع ملی مشخص شود. 
شورای ائتلاف نیروهای انقلاب همچنین ضمن حمایت از دولت سیزدهم و شخص رئیس‌جمهور به‌عنوان خادم مردم ایران در حل مشکلات بجای مانده از سال‌های قبل، اعلام کرد: شبکه منسجم نیروی انسانی خود در استان‌ها را برای موفقیت این طرح ملی فعال کرده و آمادۀ کمک‌های لازم برای اجرای بهتر این طرح ملی هستیم تا نگرانی‌هایی که نسبت به برخی ناکامی‌های احتمالی در رسیدن به اهداف وجود دارد برطرف شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: