kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۴۷۵
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱
معاون اول رئیس‌جمهور در بازدید از بازارچه‌های اسلامشهر:
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دولت در تلاش است تا با فراهم کردن تمهیدات لازم هیچ هزینه اضافه‌ای به اکثریت مردم تحمیل نشود.
 
 
 
 
محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور ظهر دیروز (شنبه) به منظور بررسی نحوه توزیع و قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از بازار مواد پروتئینی و میدان میوه و تره بار شهرستان اسلامشهر بازدید کرد.
معاون اول رئیس‌جمهور در این بازدید که با همراهی استاندار تهران انجام شد، ضمن گفت‌و‌گوی صمیمانه با مردم و کسبه این بازار به طور مستقیم از چگونگی تغییر قیمت‌ها و فراوانی و توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به‌ویژه لبنیات، روغن، مرغ و تخم مرغ پس از اجرای طرح مردمی ‌سازی و توزیع عادلانه یارانه مطلع شد.
وی در این بازدید میدانی که بیش از دو ساعت به طول انجامید، پس از شنیدن مشکلات و درددل‌های مردم و اصناف مختلف با اطمینان‌بخشی نسبت به توزیع و فراوانی کالاها در سطح کشور، دستورات لازم را برای حل مشکلات و درخواست‌های آنان صادر کرد.
مخبر در حاشیه این بازدید در گفت‌و‌گویی با خبرنگاران با اشاره به اثرات اجرای طرح مردمی‌‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها بر زندگی مردم تاکید کرد: یارانه‌ای که به بخش زیادی از مردم داده شده، بیشتر از هزینه خانوار است و البته دولت در تلاش است تا با فراهم کردن تمهیدات لازم هیچ هزینه اضافه‌ای به اکثریت مردم تحمیل نشود.
مخبر درخصوص وضعیت توزیع و فراوانی کالاهای اساسی مورد نیاز مردم خاطرنشان کرد: برای تأمین کالاهای اساسی مردم مشکلی وجود ندارد و البته تغییر قیمت‌ها باعث شده که تقدم و تأخر در توزیع کالاهای بوجود آید اما ظرف روزهای آینده به نقطه مطلوب خواهیم رسید.
معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: در حال حاضر در توزیع مرغ مشکلی نداریم و روغن نیز در سطح کشور در حال توزیع است و کالاهای مورد نیاز مردم با فوریت در دسترس ایشان خواهد بود.
معاون اول رئیس‌جمهور شب شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار با تاکید بر اینکه فراوانی کالا باید به نحوی باشد که اقلام و کالاهای اساسی به سهولت در اختیار مردم قرار گیرد گفت: وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت، تأمین و توزیع کالا را علاوه‌بر فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای، در خرده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌ها با جدیت در دستور کار خود قرار دهند و نظارت‌ها باید به شکل محسوس انجام شود تا حضور دولت در بازار احساس شود و مردم نسبت به نظارت بر بازار اطمینان پیدا کنند.
 مخبر همچنین دستور داد تا تقویت سامانه پاسخگویی ۱۲۴ وزارت صمت با سرعت هر چه بیشتر برای رسیدگی به موارد گرانفروشی و تخلفات صورت گرفته انجام شود.
بر اساس اطلاعیه شماره دو ستاد مردمی‌‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، افزایش قیمت کالاها بدون طی فرآیند قانونی ممنوع است و همچنانکه در اطلاعیه شماره یک این ستاد تأکید شد، سازمان‌های تعزیرات و حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مکلف به رصد مستمر بازار و برخورد با هرگونه تخلف هستند و افراد در صورت مشاهده تخلف، می‌توانند موضوع را از طریق سامانه‌های ارتباطات مردمی (شماره‌های ۱۲۴ و ۱۳۵) به نهادهای مذکور اطلاع دهند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: