kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۴۵۹
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱
 
 
 
 
رئیس ‌اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد که تغییر قیمت‌های اخیر کالاهای اساسی تاثیری بر بازار مسکن نخواهد داشت.
مصطفی ‌قلی خسروی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بازار مسکن از مولفه‌هایی مثل تورم عمومی، بازارهای موازی، میزان تولید مسکن، هزینه ساخت، تورم نهاده‌های ساختمانی و نرخ دستمزد تاثیر می‌گیرد و تغییرات اخیر قیمت کالاهای اساسی و خوراکی تاثیر چندانی بر این بازار ندارد. وی افزود: اگر تغییر قیمت کالاهایی مثل روغن، لبنیات و ماکارونی تاثیر زیادی بر شاخص تورم ایجاد کند ممکن است تا حدود ‌اندکی بر بازار مسکن اثرگذار باشد اما همان‌طور که گفتم رشد قیمت سنگین ایجاد نخواهد کرد.
رئیس ‌اتحادیه مشاوران املاک همچنین درباره آخرین وضعیت بازار مسکن گفت: ثباتی که از حدود یک سال گذشته در بازار ایجاد شده همچنان وجود دارد و قیمت مسکن در اردیبهشت تغییر چندانی نداشت. تا حدودی نگران بازار اجاره هستیم. به مشاوران املاک توصیه می‌کنیم با نزدیک شدن به پیک جابه‌جایی از چانه‌زنی با مالکان برای کاهش نرخ اجاره‌بها غافل نشوند.
آمادگی انبوه‌سازان برای نهضت ملی مسکن
عضو انجمن انبوه‌سازان اظهار کرد: شرکت‌های توانمند و مجرب انبوه‌ساز آماده‌اند در طرح نهضت ملی مسکن به کمک شهرداری و دولت بیایند و قطعا استفاده از توان این شرکت‌ها نقش راهبری در تکمیل و تسریع پروژه‌های این طرح بزرگ ملی دارد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، شهاب سعادت‌نژاد افزود: استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان و شرکت‌های داخلی انبوه‌ساز و سازندگان دارای صلاحیت برای ساخت مسکن با کیفیت و ایمن باید مد نظر دولت قرار گیرد و بدون شک با هماهنگی و ایجاد هم افزایی بین دولت‌، شهرداری و بخش خصوصی، می‌توانیم شاهد توفیق وعده‌های رئیس‌جمهوری در حوزه مسکن باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: