kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۴۵۰
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶
باز شدن پرونده بازنشستگی رئیس‌فدراسیون والیبال

 

بعد از خداحافظی رسمی صالحی امیری از ریاست کمیته ملی المپیک، شایعاتی مبنی بر بازنشستگی داورزنی هم به گوش می‌رسد.
با اینکه در سال‌های اخیر چند باری موضوع بازنشستگی محمدرضا داورزنی مطرح شده، اما او همچنان در راس فدراسیون والیبال حضور دارد و معتقد است قوانین بازنشستگی شامل حالش نمی‌شود!
اخیرا و بعد از موضوع بازنشستگی سیدرضا صالحی امیری که حتی نامه آن در رسانه‌ها منتشر شد و سپس با تایید شخص رئیس‌کمیته ملی المپیک همراه بود، پرونده بازنشستگی داورزنی هم دوباره باز شده است. گفته می‌شود با توجه به داشتن ۶۰ سال سن و ۳۵ سال سابقه کار، رئیس‌فدراسیون والیبال بازنشسته محسوب می‌شود.
البته چند روز قبل داورزنی در گفت‌وگو با ایسنا درباره این موضوع گفته بود: «به کسی بازنشسته می‌گویند که ابلاغ بازنشستگی‌اش صادر شده باشد اما هنوز چیزی به من ابلاغ نشده است. سال گذشته دولت قبول کرده بود که من تا پایان دوره ۴ ساله در فدراسیون والیبال مامور باشم. من اگر الان به وزارت ورزش برگردم تا ۶۵ سالگی در هر پست سازمانی که داشته باشم، می‌توانم در وزارت ورزش کار کنم اما در مورد اینکه به فدراسیون والیبال ماموریت داشته باشم، کمیسیونی در دولت وجود دارد که آن باید موضوع را بررسی و تایید کند. البته مصوبه دولت قبل تا پایان دوره چهار ساله من بوده اما اگر دوستان دیوان محاسبات ابهامی داشته باشند، مجدد باید در دولت مطرح شود.» با اینکه والیبال روزهای شلوغ و حساسی را سپری می‌کند و پیش رو دارد، اما حتی توضیحات خود داورزنی هم نشان می‌دهد که ممکن است پرونده بازنشستگی‌اش در ماه‌های آینده به کنار رفتنش از فدراسیون منجر شود. موضوع بازنشستگی در ورزش ایران همواره پیچیده بوده؛ به طوری که علی مرادی رئیس‌فدراسیون وزنه‌برداری که چند ماه قبل نامه بازنشستگی‌اش ابلاغ شده بود، همچنان سر کار است و اخیرا هم به خاطر پناهنده شدن دو نفر از ملی‌پوشان بانوان وزنه‌برداری حسابی مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: