kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۴۲۴
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۷
خطیب جمعه تهران:
آیت الله خاتمی با اشاره به طرح اصلاح نظام یارانه‌ها گفت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند کارهای امروز دولت کارهای بسیاری مهمی است و همه باید کمک کنند دولت به این اهداف برسد.

 

آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: انصاف در هر نکته و قضیه ای فضیلت است. قضاوت جناحی، باندی، کینه توزانه و متملقانه منصفانه نیست.
به گزارش فارس، امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مردم صاحب حکومت و مخدوم هستند و مسئولان خادم آن‌ها، بیان داشت: ما هم که اینجا مطالبی را بیان می‌کنیم از جنس شما مردم هستیم، درد و رنج شما، درد و رنج ماست. گاه برخی مشکلاتی که مردم برای ما بیان می کنند جای درد و گریه دارد و به همین دلیل است که می گویم در متن مشکلات شما هستیم.
وی گفت: منصفانه بپذیریم که اقتصاد کشور بیمار است و این را همه افرادی که در اقتصاد کار کرده اند، معترف هستند. در عرصه بانکی، نظام مالیاتی، ساختار بودجه، فضای کسب و کار، توزیع کالاها، وابستگی اقتصادی کشور به نفت و سایر حوزه‌ها مشکلاتی وجود دارد.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه این بیماری برای یک روز و دو روز و یک سال و دو سال نیست بلکه سابقه نیم قرن دارد، اظهار داشت: مشکلات اقتصادی از دهه 50 شروع شد و دولت‌ها بعد از انقلاب تلاش کردند این مسائل را برطرف کنند که چندان موفق نبودند. اما دولت سیزدهم همت کرده و تلاش دارد که آرام آرام این بیمار را از بیماری در بیاورد، این دولت صداقت را پیشه کرده و در پیشانی دولت صداقت نوشته است. این جای تشکر دارد.
امام جمعه موقت تهران بیان داشت: دولت در حال انجام جراحی‌هایی است که همه متخصصان چه آن‌ها که به آقای رئیسی رأی دادند و چه آن ها که به او رأی ندادند، معتقدند این جراحی باید انجام شود.
وی گفت: دولت می‌خواهد فاصله طبقاتی را به صورت جدی کاهش بدهد و در ادامه کارهایی از جمله افزایش قدرت خرید هفت دهک جامعه، تحقق عدالت اقتصادی، واگذاری امور مردم به مردم، مبارزه با فساد از منشأها و خاستگاه‌های اولیه آن‌ها را نیز اجرایی کند.
آیت الله خاتمی اظهار داشت: کارهای مذکور جراحی است و جراحی هم درد دارد اما سرانجامش نجات این بیمار است و متخصصان ما می‌گویند باید بیمار را نجات داد.
امام جمعه موقت تهران گفت: به دولتی که می‌خواهد جراحی و به کشور خدمت کند باید کمک کرد که این بیان صریح رهبر انقلاب است. وی تاکید کرد: انتقاد ناصحانه، خدمت ارزشمندی است، دولت و مسئولانمان، متملق نمی‌خواهند.
طوری انتقاد شود
که در میدان دشمن بازی نکنیم
آیت الله خاتمی با بیان اینکه گاهی برخی طوری می‌نویسند و طوری می‌گویند که کینه از آن می بارد که در شان یک جامعه انقلابی نیست، گفت: طوری انتقاد شود که در میدان دشمن بازی نکنیم. رسانه‌های بیگانه را ببینیم و فضای مجازی آلوده که کل نظام، اسلام و قرآن را زیر سوال می برند. طوری انتقاد نکنیم که آب به آسیاب دشمنان انقلاب و قرآن بریزیم.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی به موقع، مانع فضا سازی دشمن می‌شود. باید در این راستا، از ظرفیت رسانه‌ای کشور استفاده شود.
وی با بیان اینکه بصیرت در همه زمینه ها حرف اول را می زند، تأکید کرد: امام و رهبری فرمودند ببینید دشمن در کدام سنگر نشسته و چه موضعی می‌گیرد، شما همان سنگر را هدف قرار دهید، نه آنکه حرف دشمن را بیان کنید.
آیت الله خاتمی با اشاره به سفر بشار اسد رئیس جمهور سوریه به کشورمان و دیدار با رهبر انقلاب و رئیس جمهور اظهار داشت: سفر نصفه روزه بشار اسد به تهران و دیدار با مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری از سفرهای راهبردی بود. دشمنان با منابع دروغین گفته بودند چون بشار اسد به برخی از کشورهای مرتجع منطقه رفته روابطش با ایران سرد شده است. این سفر در حقیقت خط بطلانی بر این حرف‌های نادرست بود و هدف از آن تقویت جبهه مقاومت بود. سوریه در خط مقدم مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است. بنابراین نام اسم این سفر را سفر راهبردی می گذاریم.
ایران قابل اتکاست نه آمریکا یا انگلیس
یا رژیم صهیونیستی
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: اگر دنیا می‌خواهد نمونه بارز جلاد غاصب را ببیند کشتن خبرنگاری بود که در همه دنیا مصون است. دنیا اگر می خواهد یک وحشی‌گری مجسم را ببیند می تواند آن را در حرکت رژیم جلاد و کودک کش صهیونیستی در حادثه کشته شدن خبرنگار ملاحظه کند.
وی با اشاره به پیام دیدار امیر قطر با رهبر انقلاب تاکید کرد: کشورهای منطقه باید بدانند برادر قدرتمند آن‌ها در حوزه خلیج فارس ایران است و باید به ایران اعتماد کنند چرا که ما در بزنگاه‌ها به داد آن‌ها رسیده ایم نه آمریکا که روز حادثه آن‌ها را رها می‌کند. کشورهای مرتجع منطقه بدانند که ایران قابل اتکاست نه آمریکا یا انگلیس یا
رژیم صهیونیستی.

نام:
ایمیل:
* نظر: