kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۴۰۸
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۷
با حضور در میادین و فروشگاه‌های سطح شهر صورت گرفت
رئیس‌جمهور از فرآیند توزیع کالاهای اساسی در تهران بازدید و از نزدیک با مردم حاضر در محل‌های توزیع گفت‌وگو کرد.

 

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح دیروز (جمعه) با حضور در یکی از مراکز اصلی توزیع مرغ و گوشت جنوب تهران و یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مرکز شهر ضمن گفت‌وگو با مردم از نزدیک در جریان وضعیت توزیع کالاهای اساسی و مشکلات این امر قرار گرفت.
در این بازدید وزیر جهاد کشاورزی رئیسی را همراهی می‌کرد و بازدید از یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای از برنامه‌های دیگر رئیس‌جمهور بود.
رئیس‌جمهوری در جریان این بازدید میدانی در پاسخ به دغدغه یکی از شهروندان گفت: تا من زنده هستم اجازه نمی‌دهم مردم از طرح اصلاح نظام یارانه‌ها آسیب ببینند.
وی در گفت‌وگو با مردم اظهار داشت: یارانه‌ای که به اکثریت مردم داده شده به‌صورتی است که یک ‌میلیون تومان بیش از افزایش قیمت ناشی از اصلاح نظام یارانه‌هاست.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: یقین داشته باشید که دولت در کنار مردم است.
همراهی مردم با طرح عادلانه کردن یارانه‌ها ستودنی
و شایسته قدردانی است
رئیسی همچنین پیش از ظهر دیروز در جلسه ستاد تنظیم بازار که با حضور معاون اول، وزرا و مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد، پس از استماع گزارش دستگاه‌های مختلف، نقش مردم را در همراهی با این طرح ملی ستودنی توصیف و از همراهی آنها با نظام و بی‌توجهی به خواسته‌های معاندین و دشمنان انقلاب قدردانی کرد.
رئیس‌جمهور با‌ اشاره به کفایت حجم ذخایر کالاهای اساسی در کشور به دستگاه‌های متولی دستور داد نسبت به مدیریت بهینه توزیع کالا در اقصی‌نقاط کشور اقدامات لازم را به عمل آورند تا از هرگونه افزایش قیمت بالاتر از قیمت مصوب جلوگیری شود.
رئیسی خاطرنشان کرد: وزرای دولت و همچنین رسانه‌ها باید ابعاد مختلف اجرای این طرح را که به برقراری عدالت در توزیع یارانه‌ها و از بین ‌بردن و ریشه‌کن کردن فقر مطلق در کشور منجر می‌شود، به خوبی برای مردم تبیین کنند.
جاماندگانی که مستحق دریافت یارانه هستند
هرچه سریع‌تر شناسایی شوند
رئیس‌جمهور رسیدگی عادلانه و ضابطه‌مند به درخواست‌های معترضان به عدم دریافت یارانه را یکی از مهم‌ترین وظایف دستگاه‌های مسئول خواند و به مسئولان مربوطه دستور داد هرچه سریع‌تر، جاماندگانی را که استحقاق واقعی دریافت یارانه دارند، شناسایی و یارانه جبرانی برای آنها واریز شود.
رئیسی بر ضرورت وجود شاخص‌های عادلانه در تعیین دهک‌ها برای دریافت یا عدم دریافت یارانه‌ها تأکید کرد و گفت: تمام رسالت و هدف اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، برقراری عدالت اقتصادی در کشور بوده است، لذا وزارت رفاه، کار و تعاون اجتماعی باید با همکاری سایر دستگاه‌های مربوطه با شاخص‌های دقیق، استحقاق افراد را احراز نمایند و مراقب باشند در حق کسی اجحاف نشود.
رئیس‌جمهور از وزیر جهادکشاورزی خواست تا با رصد و پایش دقیق بازار نسبت به رفع برخی مشکلات موجود در زمینه کمبودها و نیازهای توزیع اقلام اساسی مورد نیاز مردم به‌ویژه ۴ قلم کالای اساسی یعنی روغن، لبنیات، مرغ و تخم‌مرغ تدابیر لازم اتخاذ شود.
ایران دوستی خود را در روزهای سخت
به دوستان و برادران از جمله قطر اثبات کرده است
رئیس‌جمهور کشورمان همچنین روز پنجشنبه در دیدار با شیخ تمیم بن‌حمد آل‌ثانی امیر قطر با‌ اشاره به سفر موفق خود در اسفند ماه سال گذشته به دوحه، روابط دو کشور را برادرانه توصیف کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران دوستی خود را در روزهای سخت به دوستان و برادران خود از جمله کشور دوست و برادر قطر، اثبات کرده است.
رئیسی با تأکید بر ظرفیت‌های ایران و قطر برای توسعه همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، تصریح کرد: ظرفیت دو کشور نه تنها می‌تواند در خدمت توسعه روابط فی ما بین باشد بلکه می‌تواند بستری برای مقابله با چالش‌های موجود در منطقه باشد. وی با تأکید بر لزوم توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و قطر اظهار داشت: بخشی از توافقات ما در سفر به قطر اجرایی شده و در این دیدار برای تحقق حداکثری آن گفت‌وگو و تصمیم‌گیری می‌کنیم. توسعه همکاری‌های دو کشور به‌ویژه در حوزه‌های گردشگری، ‌ترانزیت، همکاری‌های بندری و دریایی، انرژی و نیز افزایش همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در ماه‌های اخیر نشان‌دهنده عزم و اراده تهران و دوحه برای توسعه ارتباطات بین دو کشور است.
رئیس‌جمهور با‌ اشاره به اینکه ظرفیت‌ها و مزیت‌های بی‌نظیر جغرافیایی، سیاسی و اقتصادی ایران زمینه‌ساز توسعه همگرایی منطقه‌ای و امنیت و رفاه برای ملت‌های منطقه است، اظهار داشت: ما خواهان پایان محاصره یمن، ثبات و حکومت قدرتمند در عراق، خروج‌ اشغالگران از سوریه و تشکیل دولت فراگیر در افغانستان هستیم.
رئیسی افزود: فلسطین همچنان مسئله اول جهان اسلام است و هرچه سریع‌تر باید تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین متوقف شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: