kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۲۷۱
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸
 
 
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت با بیان این‌که جریمه پزشکان زیرمیزی‌بگیر افزایش یافته است.
علیرضا رحیم‌نیا درباره تخلفات پزشکان در زمینه دریافت زیرمیزی به تسنیم گفت: بحث دریافت زیرمیزی از خطوط قرمز وزارت بهداشت است؛ هیچ‌گونه پرداختی خارج از ضابطه در مراکز درمانی نباید صورت بگیرد و هرگونه پرداخت مازاد، تخلف محسوب و با متخلفان برخورد می‌شود.
رحیم‌نیا با بیان این‌که مردم می‌توانند از طریق تماس با شماره 190 این تخلفات را گزارش کنند، افزود: شکایت‌هایی که در زمینه دریافت زیرمیزی پزشکان به این سامانه گزارش می‌شود به دانشگاه‌های علوم پزشکی مربوطه ارجاع می‌شود.
وی ادامه داد: مجازات پزشکان متخلف که زیرمیزی دریافت می‌کنند اخیراً افزایش یافته است؛ مجازات قبلی بازدارندگی لازم را نداشت اما به تازگی تصمیم گرفته شده که مجازات پزشکان متخلف تشدید شود. قبلا اگر فردی زیرمیزی دریافت می‌کرد در اولین برخورد، دو برابر میزان زیرمیزی دریافت شده به عنوان جریمه درنظر گرفته می‌شد اما اخیراً این جریمه به پنج برابر رسیده است و پزشکانی که زیرمیزی بگیرند باید پنج برابر مبلغ دریافت‌شده، جریمه بپردازند.
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: در میان پزشکان، بیشترین گزارش دریافت زیرمیزی در بین جراحان بوده است؛ البته باید توجه داشت که اکثر جامعه پزشکی پاکدست هستند و تعداد افرادی که تخلف می‌کنند در حد کمتر از 5 درصد جامعه پزشکی است.
نام:
ایمیل:
* نظر: