kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۲۲۱
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۸
نشریه آمریکایی «دیفنس‌پست»:
یک وبگاه آمریکایی با اشاره به ورود آتی دو ناوشکن بومی «زاگرس» و «دماوند2» به نیروی دریایی ایران تأکید کرد که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های ایران در زمینه فناوری نظامی چشمگیر بوده است.

نشریه آمریکایی دیفنس پست به بیانیه اخیر فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درخصوص ورود دو ناوشکن بومی «زاگرس» و «دماوند2» به نیروی دریایی ایران واکنش نشان داد.
به گزارش فارس، امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اخیراً در یک برنامه تلویزیونی تصریح کرد که ساخت ناوشکن زاگرس و دماوند2 طبق برنامه‌های تعریف‌شده، پیشرفت داشته است و ان‌شاءالله به‌زودی آب‌اندازی خواهند شد.
دیفنس‌پست با انتشار این خبر نوشت که در سال‌های اخیر، ایران پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه تولید تجهیزات بومی داشته تا از این طریق ارتش خود را خودکفا کند.
فرمانده نداجا در این خصوص تصریح کرد: این دو ناوشکن در یک مراسم رسمی و با یک همزمانی خاص به بدنه عملیاتی نیروی دریایی ارتش ملحق خواهند شد؛ علت آن این است که حتماً باید تست‌های کامل آنها انجام شود و اطلاعات فنی جمع‌آوری شده آنها به بخش فنی و صنعتی نیروی دریایی ارتش منتقل شود تا طبق آخرین لبه‌های فناوری به‌روزرسانی شوند.
دیفنس پست سپس درخصوص پیشرفت‌های چشمگیر ایران در زمینه فناوری بومی نوشت که ایران در بحبوحه آزمایش نهایی ناوشکن‌های کلاس دماوند است که احتمالاً به‌زودی به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌پیوندد. در ماه ژوئن سال گذشته میلادی نیز، نیروی دریایی ایران ناوشکن «دنا» و «مین‌شکار شاهین» را دریافت کرد.
براساس این گزارش، «دنا» چهارمین ناوشکن کلاس جماران و مجهز به باند فرود بالگرد و طیفی از سامانه‌های دفاعی است و قادر به کشف، رهگیری و هدف‌گیری تهدیدات مختلف هوایی، زمینی و زیرآبی است. از طرف دیگر مین‌شکار شاهین نیز قادر به کشف و خنثی‌سازی مین‌های دریایی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: