kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۱۶۹
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۹
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری 823 سارق در طرح رعد 55 و کشف بیش از 142 هزار مورد کالای قاچاق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین رحیمی در پنجاه و پنجمین مرحله از طرح رعد با اشاره به مقابله جدی پلیس پایتخت با موضوع قاچاق کالا، بیان داشت: در حوزه مقابله با قاچاق کالا 31 نفر دستگیر و بیش از 142 هزار مورد کالای قاچاق کشف شد که ارزش تقریبی کالای قاچاق مکشوفه بیش از 10 میلیارد و 234 میلیون تومان می‌باشد.
رحیمی با تاکید بر عزم جدی پلیس در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا و احتکار مایحتاج عمومی جامعه، گفت: از دو انبار بزرگ در جنوب تهران بیش از 30 تن آرد و یک هزار تن شکر، برنج و روغن کشف شد. وی با اشاره به کشف بیش از 13 کیلوگرم مواد مخدر در این طرح، افزود: در این رابطه 281 نفر خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر و 617 نفر معتاد متجاهر از سطح مناطق مختلف شهر جمع‌آوری شدند.
رئیس‌پلیس پایتخت با تاکید بر برخورد با سارقان و مالخران، گفت: در این طرح 823 نفر سارق دستگیر که 424 نفر از این سارقان دارای سوابق متعدد بودند.
رحیمی ادامه داد: در اجرای طرح رعد پنجاه و پنج، 257 حکم قضایی اجرا و 33 باند متلاشی و تعداد 139 دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی کشف شد. به گفته وی، ارزش تقریبی اموال مکشوفه در این طرح بیش از 24 میلیارد و 447میلیون تومان برآورد شده است.
رئیس‌پلیس پایتخت با اشاره به انهدام باند سارقان حرفه‌ای لوازم و محتویات خودرو، عنوان داشت: از این باند 3 نفره، 105 باطری خودرو سرقتی کشف شد.
رحیمی با اشاره به انهدام باند قاچاق گازوئیل، گفت: با پیگیری‌ها و اقدامات اطلاعاتی این باند که در زمینه احتکار گازوئیل فعالیت داشتند، شناسایی و از آنان 300 هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد.
وی با اشاره به انهدام باند سرقت اطلاعات و برداشت غیر مجاز وجه از کارت‌های بانک، بیان داشت: با اقدامات اطلاعاتی یکی از سرشاخه‌های این باند دستگیر و تاکنون 50 نفر شاکی این پرونده شناسایی شده‌اند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به انهدام باند سارقین حرفه‌ای اماکن خصوصی و کشف 170 عدد دینام کولر از آنان، گفت: در این طرح یک باند مالخران اموال مسروقه شناسایی که از مخفی‌گاه آنان 30 دستگاه ضبط خودرو و 13 عدد باطری خودرو کشف شد.
کشف بیش از ۱۰۰۰ تن کالای اساسی
رحیمی در حاشیه اجرای پنجاه‌ و پنجمین مرحله طرح «رعد» با حضور در جمع خبرنگاران درباره برخورد پلیس با محتکران و مخلان بازار، گفت: این موضوع جزو اولویت‌های پلیس است و علاوه‌بر پلیس امنیت اقتصادی، سایر پلیس‌های تخصصی نیز در این زمینه مشارکت دارند.
وی با بیان اینکه در هفته‌های اخیر با موارد قابل توجهی از انبارهای احتکار برخورد شده است، درباره اینکه آیا پلیس به گرانی نیز ورود کرده یا خیر گفت: در تمام گشت‌های تعزیرات، ماموران پلیس حضور دارند. علاوه‌بر آن با هرگونه اخلال در بازار و احتکار برخورد می‌کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: