kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۰۸۷
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
 
 
 
رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به دپوی ۱۵۰هزار تن روغن خام در انبارهای بنادر و گمرکات استان، از صدور دستور قضایی برای ترخیص ‌۳۲هزار تن روغن خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجتبی قهرمانی دیروز در سی و هشتمین بازدید خود از بندر شهیدرجایی بندرعباس ضمن بازرسی از قسمت‌های مختلف این مجتمع بندری، گمرک، اسکله‌ها و انبار‌ها، اقدامات انجام‌شده به‌منظور مقابله با قاچاق در بندر و گمرک شهیدرجایی را شخصاً مورد بررسی قرار داد و علاوه‌بر ارائه توصیه‌های لازم خطاب به مسئولین مربوطه به‌منظور تشدید تدابیر پیشگیرانه و مقابله‌ای، دستورات ویژه‌ای صادر کرد.
قهرمانی در ادامه ضمن نظارت بر نحوه انبارگردانی حدود 80 هزار کانتینر و 44 انباری که پس از دستور رئیس‌قوه قضائیه تعیین تکلیف آنها شروع شده است، آخرین وضعیت کالاهای اساسی دپوشده در بندر شهیدرجایی بندرعباس را مورد بررسی قرار داد و دستورات لازم را برای تسریع در ترخیص و حمل این کالاها به اقصی نقاط کشور صادر کرد.
وی همچنین اظهار داشت: در جریان این بازدید و در حضور مسئولین مربوطه، تصمیمات لازم به‌منظور شتاب‌بخشی به روند ترخیص کالاهای اساسی اتخاذ شده است و بر این اساس، دستگاه‌های متولی، مکلف هستند نسبت به بسیج تمامی امکانات برای ترخیص فوری اقلام دپوشده در این مجموعه بندری به‌سرعت اقدام کنند.
رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در بخش دیگری از این بازدید ضمن حضور در محل مخازن روغن واقع در گمرک شهیدرجایی بندرعباس با اشاره به اینکه حدود 150 هزار تن روغن خام در انبارهای بنادر و گمرکات استان هرمزگان وجود دارد گفت: تصمیمات لازم برای تسریع در روند ترخیص محموله 32هزارتنی روغن به‌منظور تأمین مواد اولیه مورد نیاز تعداد زیادی از کارخانه‌های تولید روغن خوراکی در سراسر کشور اتخاذ شده است.
قهرمانی افزود: مقرر شده است به‌منظور تأمین ناوگان حمل‌ونقل مورد نیاز برای انتقال این محموله بزرگ روغن، تعداد کامیون‌های موجود در بندر شهیدرجایی بندرعباس دوبرابر شود و خروج و بارگیری نیز به‌صورت 24ساعته ادامه یابد تا در اسرع وقت روغن‌های وارداتی به‌‌صورت کامل تخلیه و برای کارخانه‌های تولید روغن خوراکی در اقصی نقاط کشور ارسال شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: