kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۰۸۶
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
 
 
مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد گفت: با تصویب هیئت وزیران، فرانشیز خدمات بستری مددجویان کمیته امداد در قالب نظام ارجاع رایگان شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مجتبی احمدلو اظهارداشت: با تصویب هیئت وزیران درخصوص تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی ۱۴۰۱ در بخش دولتی، خودپرداخت (فرانشیز) تمام مددجویان کمیته امداد اعم از شهری و روستایی برای خدمات بستری در قالب نظام ارجاع در بخش دولتی رایگان شد.
احمدلو افزود: براساس این تصویب‌نامه، خدمات سرپایی درمان برای مددجویان با درنظر گرفتن نظام ارجاع از ۳۰ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافته است. فرانشیز بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد برای خدمات سرپایی نیز در قالب نظام ارجاع رایگان اعلام شده است. وی ادامه داد: همچنین فرانشیز مراجعه به پزشک خانواده برای مددجویان شهری کمیته امداد تحت پوشش سازمان بیمه سلامت در طرح نظام ارجاع حداکثر ۷۲۰۰ تومان است.
به گفته مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد، پیش از این ۱۰ درصد هزینه‌های خدمات بستری بخش دولتی برای خانواده‌های روستایی برعهده مددجویان بود که با این تصویب‌نامه، فرانشیز خدمات بستری برای تمام مددجویان کمیته امداد رایگان شد. این مصوبه از ابتدای سال جاری برای مراکز درمانی دولتی لازم‌الاجراست.
نام:
ایمیل:
* نظر: