kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۱۰۸۴
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
 
 
 
 نیراج آرورا، مدیر سابق امور کسب و کار «واتس اپ» به صراحت از فروش این اپلیکیشن به «فیس‌بوک» اظهار تاسف کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، آرورا که خود در مذاکرات واگذاری واتس اپ به فیس بوک حضور داشته مدعی شده نسخه فعلی این اپلیکیشن تنها سایه‌ای از نسخه‌های اولیه واتس اپ است.
فیس بوک واتس اپ را در جریان یک معامله چند میلیارد دلاری خریداری کرده بود که آن را به بزرگ‌ترین خرید این شرکت تبدیل کرد. این خرید حدود پنج سال پس از راه‌اندازی واتس اپ و سه سال پس از پیوستن آرورا به این شرکت اتفاق افتاد.
وی در مجموعه‌ای از توئیت‌ها در مورد شرایط پیرامون این معامله و قول‌هایی که فیس‌بوک برای متقاعد کردن برایان اکتون موسس واتس‌اپ برای فروش این برنامه به غول رسانه‌های اجتماعی داده بود، صحبت کرده است. او گفته: در سال 2014، من مدیر بازرگانی واتس اپ بودم و در مورد فروش 22 میلیارد دلاری به فیس بوک کمک کردم. اما امروز پشیمانم.
به گفته آرورا، فیس بوک در سال‌های 2012 و2013 برای خرید این اپلیکیشن پیام رسان به واتس اپ مراجعه کرده بود و هر دو بار این پیشنهاد رد شده بود. با این حال، فیس بوک بار دیگر در سال 2014 به سراغ واتس اپ آمد. آرورا ادعا می‌کند پیشنهاد فیس بوک در سال 2014 به دلیل وعده‌های داده شده توسط زاکربرگ شبیه به یک شراکت بود. این وعده‌ها عبارت بودند از پشتیبانی کامل از رمزگذاری سرتاسری، عدم نمایش تبلیغات، عدم استخراج اطلاعات کاربران، استقلال تصمیم‌گیری مؤسس و مدیرعامل وقت واتس اپ.
او همچنین اضافه کرده که فیسبوک با شرایط مذکور موافقت کرده است، اما در نهایت این وعده‌ها عملیاتی نشد. در نهایت رسوایی کمبریج آنالیتیکا نشان داد اطلاعات شخصی میلیون‌ها کاربر فیس‌بوک توسط کمبریج آنالیتیکا بدون رضایت کاربر جمع‌آوری شده است. در واکنش برایان اکتون موسس واتس اپ توئیتی به اشتراک گذاشت و از مردم خواست برنامه فیسبوک را حذف کنند.
آرورا در حمله به سیاست‌های فیس‌بوک به علت سوء استفاده از داده‌های کاربران گفت: «هیچ‌کس در ابتدا نمی‌دانست که فیس‌بوک به هیولایی مانند فرانکشتاین تبدیل می‌شود که داده‌های کاربران را می‌بلعد و پول‌های کثیف را بیرون می‌ریزد. ما هم نمی‌دانستیم.»
نام:
ایمیل:
* نظر: