kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۰۹۶۵
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱
دریادار سیاری:
معاون هماهنگ‌کننده ارتش از واگذاری پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه ارتقای فناوری دفاعی به نخبگان وظیفه کشور خبر داد و گفت: بستر استخدام نخبگان وظیفه در نیروهای مسلح فراهم است.


امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره رزم مقدماتی نخبگان وظیفه کشوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران برای نخبگان وظیفه کشوری برنامه ویژه‌ای را پیش‌بینی کرده است.
وی افزود: دوره‌های آموزشی پیش از این هشت هفته بودند که بعد از بازنگری در مفاد آموزشی به سه هفته تقلیل یافته و موارد بااهمیت و ضروری‌تر در دستور کار قرار گرفت.
دریادار سیاری بیان داشت: نخبگان وظیفه کشوری در این دوره با نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی و سلاح‌ها و تجهیزات و رزم انفرادی آشنا می‌شوند و نسبت به توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران آگاهی می‌یابند.
وی افزود: استعدادهای برتر در این دوره‌ها نسبت به برنامه‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی آشنا می‌شوند و در درون نیروها برخی پروژه‌های تحقیقاتی نیز به این عزیزان واگذار می‌شود تا برآیند تلاش نخبگان، کمکی در راستای ارتقای سطح نیروهای مسلح باشد.
دریادار سیاری گفت: نخبگان وظیفه در کنار عزیزان جهادگر مشغول تحقیقاتی می‌شوند و نه فقط در حوزه نیازمندی‌های ارتش بلکه نسبت به تامین نیازمندی‌های نیروهای مسلح در حوزه جنگ‌های نوین و نبردهای آینده اقدام و کمک خواهند کرد و مهم‌ترین فعالیت‌شان تلاش در جهت ارتقای سطح فناوری است.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش خاطرنشان کرد: بستر کار جهت استخدام و جذب نخبگان کشوری در ارتش و نیروهای مسلح فراهم است و هر کدام از این عزیزان که بخواهند می‌توانند در نیروهای مسلح فعالیت کنند. کما اینکه در دوره‌های قبل نیز نخبگان و استعدادهای درخشان در ارتش استخدام شدند و در حال حاضر نیز در بخش‌های تحقیقاتی مشغول به فعالیت هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: