kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۰۹۵۹
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۷
مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی در واکنش به قاچاق فیلم از روی پرده سینما عنوان کرد که در این خصوص سینماداران و انجمن سینماداران باید جوابگو باشند.


روح‌الله سهرابی با بیان این مطلب افزود: متأسفانه، در هفته‌های اخیر شاهد برخی اتفاقات و بی‌اخلاقی در زمینه اکران آثار سینمایی هستیم. قاچاق فیلم از طریق فیلمبرداری از روی پرده سینما موجب نگرانی صاحبان آثار شده که البته این نگرانی کاملاًً بجاست. اما واقعیت امر این است که در این مرحله وظیفه مراقبت از سرمایه‌های فیلمسازان برعهده سینماداران و مسئولان سالن‌های سینمایی است و این وظیفه و مأموریت ذاتاً ذیل وظایف و مأموریت‌های سالن‌داران تعریف و اعلام شده است.
وی ادامه داد: شواهد نشان می‌دهد عدم دقت دست‌اندرکاران سالن‌ها اصلی‌ترین عامل قاچاق فیلم‌ها از روی پرده است و انتظار می‌رود عوامل ذی‌نقش و مسئول از تمامی ظرفیت‌های موجود جهت مراقبت از سرمایه فیلمسازان بهره بگیرند.
مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم با بیان اینکه بدیهی است اداره کل نظارت بر عرضه و نمایش به جد پیگیر این ماجراست عنوان کرد: چنانچه کوتاهی و سهل‌انگاری سالن‌دار و سینماداری محرز شود مطابق با قوانین و آیین‌نامه‌های موجود ضمن معرفی به مراکز حقوقی، قطعاً از طرف سازمان سینمایی نیز دچار محرومیت‌ها و جریمه‌های سنگین خواهند شد. چرا که معتقدیم نباید سرمایه‌های میلیاردی قشر زحمت‌کش سینما اینچنین راحت توسط سارقان فرهنگ و اقتصاد و بر اثر بی‌تفاوت و مسئولیت‌ناپذیری سینماداری به تاراج برود.
به گفته وی، اداره کل عرضه و نظارت هم برای نظارت بیشتر از این پس افرادی را به‌طور نامحسوس برای بازرسی از سالن‌های سینما به کار خواهد گرفت و تصمیمات بعدی درباره کم و کیف هر سالن به جز گزارش‌های جامع از طرف خود سالن‌داران، منوط به گزارش بازرسان ویژه و نامحسوس سازمان سینمایی
خواهد بود.
سهرابی همچنین خبر داد: برای تصمیم‌گیری فوری درخصوص اتفاقات رخ داده، طی دو روز آینده جلسه فوق‌العاده‌ای با مسئولان صنوف مرتبط و نیروی انتظامی، پلیس فتا و نماینده دادستانی خواهیم داشت تا ضمن بررسی همه جوانب امر، تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: