kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۰۹۴۳
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۰
 
 
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای از فوت ۸ بیمار کووید۱۹ در کشور و شناسایی ۲۷۰ بیمار جدید در شبانه‌روز گذشته خبر داد.
به گزارش وبدا، در این اطلاعیه آمده است: تا کنون ۶۴ میلیون 
و ۳۶۶ هزار و ۱۰۶ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۷۴۶ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۳۸۳ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۴۹ میلیون و ۹۱ هزار 
و ۲۳۵ دُز رسید. در شبانه‌روز گذشته ۳۳ هزار و ۴۱۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. از 16 تا ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۷۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۶۳ نفر از آنها بستری شدند. متاسفانه در طول این مدت، ۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۱۶۵ نفر رسید. ۹۱۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
کاهش شهرهای نارنجی بعد از صفر شدن شهرهای قرمز 
همچنین مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: بر اساس آخرین به روز رسانی‌ها، همچنان وضعیت هیچ یک از شهرهای کشور، قرمز نیست. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۳۳ به
۴ شهر کاهش یافت. تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۳۲۱ به ۳۱۹ شهر رسید و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۹۴ به ۱۲۵ شهر افزایش یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر: