kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۰۸۴۷
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۴
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: بیمه درمانی پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از سه دهک پایین جامعه که هیچ بیمه‌ای نداشتند، از امروز فعال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، حنان حاج‌محمودی، اظهارداشت وزارت رفاه لیست افراد کم‌درآمد را برای دریافت خدمات بیمه درمانی به سازمان بیمه سلامت ارسال کرده است. این لیست شامل پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از سه دهک پایین جامعه است که هیچ بیمه‌ای نداشتند و از امروز بیمه درمانی‌شان فعال می‌شود.
حاج محمودی افزود: برخی از افراد این لیست دارای شماره تلفن و برخی دیگر فاقد شماره تلفن هستند، از این رو اسامی کسانی که شماره تلفن ندارند به وزارت ارتباطات ارسال می‌شود تا این وزارت خانه از طریق شماره تماس‌های ثبت شده برای کد‌های ملی ارسالی، پیامک مربوطه را برایشان ارسال کند تا این افراد عکس خود را بارگذاری کنند.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود دو تا سه میلیون نفر دیگر همچنان بدون هیچ‌گونه بیمه درمانی در کشور باشند که برخی از این افراد کارگران فصلی هستند و بیمه شان با پایان کار لغو می‌شود. این افراد می‌توانند با مراجعه به پنل شهروندی بیمه سلامت نسبت به درخواست پوشش بیمه‌ای خود اقدام کنند و اگر بر اساس استعلام از وزارت رفاه این افراد جزو سه دهک پایین جامعه باشند، بیمه سلامت آنان را رایگان بیمه می‌کند. مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت درباره میزان پوشش بیمه درمانی این افراد گفت: در صورتی که این افراد به پزشک خانواده منتسب باشند می‌توانند از خدمات بخش خصوصی هم استفاده کنند در غیر این صورت از بخش دولتی خدمات دریافت می‌کنند.
حاج محمودی یادآور شد: افراد می‌توانند با مراجعه به پنل شهروندی بیمه سلامت به نشانی www.bimehsalamatiranian.ir نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند تا با توجه به شرایط جغرافیایی، یکی از پزشکان طرف قرارداد برایشان به عنوان پزشک خانواده منتسب شود و از طریق نظام ارجاع از خدمات بخش خصوصی استفاده کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: