kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۰۸۲۴
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۷
ناامنی در فلسطین اشغالی امروز به امنیتی‌ترین شهرک‌های صهیونیستی نیز تسری یافته و به نظر می‌رسد که این روزها ساکنان صهیونیست در فلسطین اشغالی بیش از هرزمان دیگری احساس ناامنی و نگرانی دارند، به گونه‌ای که شبکه 14 اسرائیل با ارائه آماری کم سابقه گفته فقط طی چهل روز، حداقل 15 صهیونیست کشته شده‌اند. صهیونیست‌ها در ارائه آمار تلفات خود به شدت محطاط هستند و معمولا آن را سانسور وکمتر از میزان واقعی اعلام می‌کنند.

 

سرویس خارجی-

اگر رمضان امسال را یکی از پرتلفات‌ترین ماه‌ها برای صهیونیست‌ها در چند سال گذشته عنوان کنیم، اغراق نکرده‌ایم. البته از چند هفته قبل از ماه رمضان تنش‌ها در مناطق مختلف فلسطین به‌ویژه مسجدالاقصی تشدید شده بود و تقریبا از یک ماه گذشته هیچ منطقه‌ای از فلسطین برای مقابله با صهیونیست‌ها آرام و قرار نداشته است. وضعیت فلسطین امروز حتی در کرانه باختری که سال‌هاست صحنه حضور هزاران مامور رژیم صهیونیستی است، دیگر نه مانند سال گذشته است و نه حتی شباهتی به چند ماه گذشته دارد. مقابله با صهیونیست‌ها برای آزادی قدس هر روز با حمایت بیشتری از شهروندان فلسطینی همراه می‌شود و در مقابل اوضاع برای صهیونیست‌ها به طرز کم سابقه‌ای ناامن شده است. کانال ۱۴ تلویزیون اسرائیل نیز با تشریح همین شرایط ناامن طی گزارشی آمار تلفات نظامیان صهیونیست در یک ماه و 10 روز گذشته را کم سابقه عنوان کرده و گفته: «طی تنها ۴۰ روز اخیر، ۱۵ صهیونیست در مجموعه عملیات‌های فلسطینی کشته شده‌اند و ده‌ها نفر زخمی شده‌اند.» این شبکه تلویزیون اسرئیل همچنین اعتراف کرد که طی چند سال اخیر این امر، شدیدترین موج عملیات‌های فلسطینی‌ها علیه صهیونیست‌ها به شمار می‌آید.
ناامن شدن شرایط عمومی و زندگی عادی برای صهیونیست‌ها، به معنای ترک برداشتن شیشه عمر آنهاست. به طور کلی واژه «امنیت بیشتر»؛ شاه کلید همه تبلیغات صهیونیست‌ها در همه دوران فعالیت خود برای جذب
هم‌کیشان‌شان به فلسطین اشغالی بوده و آنچه موج مهاجرت برنامه‌ریزی شده به فلسطین را تحریک کرد، کادوپیچ کردن جعبه‌ای توخالی بنام «امنیت» از سوی رهبران و کارتل‌های صهیونیست برای جذب مهاجران و افزایش جمعیت مناطق اشغالی بوده است. در نظر بگیرید که اگر دیگر به مانند گذشته «امنیت» به عنوان برگ برنده در دست صهیونیست‌ها نباشد، اوضاع داخلی این رژیم تا چه حد شکننده و حتی شاید به مهاجرت معکوس از سرزمین‌های اشغالی به دیگر مناطق هم منجر شود. همین ناامنی را منابع داخلی صهیونیستی نیز تائید می‌کنند و اوایل فروردین‌ماه گذشته، «یدیعوت آحارونوت» با اشاره به آغاز شدیدترین موج عملیات فلسطینی‌ها نوشت که احساس امنیت صهیونیست‌ها به پایین‌تر سطح از زمان عملیات السور الواقی (دیوار بازدارنده) در سال ۲۰۰۲ رسیده است.
نظامیان صهیونیست
تا مرز خلع سلاح رفتند!
ناامنی در مناطق اشغالی فلسطین حتی تا بدان جا ادامه یافته که نظامیان صهیونیستی در یکی از شهرک‌های این رژیم تا مرز خلع سلاح کامل پیش رفته‌اند. این وضعیت پس از آن پیش آمد که منابع عبری زبان در نیمه شب شنبه از وقوع عملیات تیراندازی در شهرک صهیونیست‌نشین «آرئیل» در نزدیکی «سلفیت» خبر دادند. همان زمان هم اعلام شد که در این عملیات که توسط دو مبارز مسلح فلسطینی انجام شده، یکی از نیروهای امنیتی اسرائیلی در شهرک آرئیل به هلاکت رسید. درباره این حادثه، خبرنگار شبکه 13 تلویزیون اسرائیل نیز اعلام کرد که این عملیات توسط مبارزان فلسطینی با سلاح کارلو انجام شده و مجریان عملیات به سلامت این منطقه را ترک کردند. ناامنی در شهرک صهیونیست نشین مذکور حتی تا بدان جا ادامه یافت که سرویس‌های امنیتی صهیونیستی از ترس وجود مبارزان فلسطینی در داخل یا نزدیکی شهرک «آرئیل» از تمامی ساکنان آن خواسته‌اند در خانه‌های خود بمانند و تحت هیچ شرایطی خارج نشوند و برخی منابع صهیونیستی تائید کردند که یک صهیونیست دیگر نیز در این عملیات زخمی شده است. همچنین منابع عبری زبان دیگری جزئیات بیشتری از این عملیات ارائه داده و گفته‌اند که مجریان عملیات، پس از تیراندازی به سمت یکی از نیروهای امنیتی در شهرک آرئیل، از خودرو پیاده شده و با سلاح سرد نیز به او ضرباتی وارد کردند. با این حال تنها چند ساعت پس از آشفتگی و تنش در شهرک صهیونیست نشین «آرئیل»؛ گردان‌های شهدای الاقصی با صدور بیانیه‌ای مسئولیت عملیات در این شهرک را بر عهده گرفتند تا نشان دهند که مقاوومت فلسطین حتی توانسته در شهرک‌های صهیونیست نشین نیز نفوذ کند. علاوه‌بر این، جنبش مقاومت اسلامی حماس ضمن تبریک عملیات قهرمانانه در نزدیکی شهرک آرئیل در مجاورت سلفیت، آن را پاسخی طبیعی به جنایات نظامیان و شهرک‌نشینان اشغالگر علیه ملت فلسطین دانست. همچنین مقاومت لبنان نیز به عملیات موفق فلسطینی‌ها در یک شهرک صهیونیست نشین واکنش نشان داد و «حزب‌الله» با صدور بیانیه‌ای گفت: عملیات شهرک «آرئیل»‌، عملیات‌های قهرمانانه پیشین و مقاومت مجاهدان در برابر نفوذ صهیونیست‌ها در شهرها و محله‌هایشان، بیداری ملت فلسطین و آمادگی دائم آنها برای رویارویی با اشغالگران و ماشین جنایتشان را ثابت کرد. حزب‌الله لبنان همچنین در این بیانیه افزود: فلسطینیان ثابت کردند راه مقاومت و مبارزه را تا زمان آزاد‌سازی سرزمینشان و دست‌یابی به پیروزی کامل که به اذن الهی نزدیک است، ادامه خواهند داد.
از ناامنی در میدان تا ناامنی سایبری
شرایط ناامن برای صهیونیست‌ها این روزها تنها منحصر به فضای میدانی وعملیات‌های نظامی و ضداشغال گروه‌های مقاومت نیست، بلکه در فضای مجازی نیز صهیونیست‌ها شرایط ناامنی را تجربه می‌کنند. حجم قابل توجه حملات سایبری علیه این رژیم طی چند ماه گذشته نشان دهنده همین شرایط ناامن سایبری برای آنهاست. بامداد شنبه نیز رسانه‌ها از هک و حمله سایبری به رادیواسرائیل خبر دادند و روزنامه یسرائیل هیوم نوشت: «هکرها توانستند به ایستگاه‌های رادیویی اصلی اسرائیل نفوذ کنند و شعارهایی در حمایت از فلسطین پخش کنند که از جمله آن «فلسطین به زودی آزاد می‌شود» و «قدس پایتخت فلسطین است» بوده است.» همزمان با وقوع این حمله سایبری، صبح شنبه شبکه سایبری رژیم صهیونیستی نسبت به احتمال وقوع حملات سایبری تا قبل از پایان ماه رمضان هشدار داد و خواهان تقویت حمایت سایبری و آمادگی برای هرگونه
هک‌کردن در این زمان شد.
آزمایش موشکی مقاومت فلسطین
در چند سال گذشته توان موشکی و نظامی نیروهای مقاومت فلسطین به بالاترین سطح خود رسیده و همین توان نظامی فلسطین نیز باعث افزایش احساس ناامنی در میان ساکنان مناطق اشغالی شده است. روز شنبه و یک روز پس از برگزاری مراسم روزجهانی قدس در کشورهای مختلف، مقاومت فلسطین از پرتاب آزمایشی یک موشک به سمت دریا خبرداد. منابع عرب زبان منطقه به نقل از منابع فلسطینی نزدیک به حماس این عملیات را به صورت ازمایشی و به منظور ارتقای توان موشکی مقاومت اعلام کردند، هرچند هنوز نوع و مشخصات این موشک اعلام نشده است. تا عصر شنبه، با وجود آنکه چندین ساعت از آزمایش موشکی مقاومت فلسطین سپری می‌شد، اما مقامات رژیم صهیونیستی به شلیک این موشک واکنشی نشان ندادند و شاید برای آنها هم آزمایش موشکی از سوی نیروهای مقاومت غیرمنتظره بوده است. احتمالا پس از این نیز صهیونیست‌ها بیش از گذشته احساس ناامنی خواهند داشت.
یمن
اما یکی از باشکوه‌ترین راهپیمایی‌های روز جهانی قدس در یمن برگزار شد. تصاویر منتشر شده از شهر صنعا نشان می‌دهد، میلیون‌ها نفر با شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا، خواستار پایان اشغالگری و رسیدن فلسطین به دست صاحبان واقعی آن می‌شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: