kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۰۷۸۹
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۹
در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری:
جهادگران پرتلاش فولاد مبارکه اصفهان به عنوان پیشقراولان صنعت کشور به پیام مهم

 

اصفهان- خبرنگار کیهان:

مقام معظم رهبری در نوروز 1401 (تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین) را با کلیدواژه تولید ملی لبیک گفته‌اند و با 30 عنوان رکورد تولید آن هم در یک ماه فروردین طلایی کلید زده‌اند.
تولید ملی، کلیدواژه پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب است، تولیدی که امسال هم شعار سال بر پایه آن است.
انتخاب مکرر شعار سال با عنوان (تولید) بیانگر توجه رهبر انقلاب به امور اقتصادی وضع زندگی مردم است.
فولاد مبارکه اصفهان که هر ساله سیاست‌ها و راهبردها و برنامه‌های خود را براساس منویات رهبری تنظیم می‌کند و به عنوان سربازان اقتصادی در این جبهه با خلق حماسه تلاش می‌کنند این بار نیز دست به کار بزرگی زدند تا کشور را از وابستگی به بیگانگان برهانند.
اینان که در بومی‌سازی قطعات با همکاری نخبگان کشور مولفه‌های قدرت و توسعه کشور را در خلق ثروت به درستی درک کرده‌اند گام‌های استواری در این بخش برداشته‌اند.
امسال این مجتمع عظیم صنعتی کشور بار دیگر نشان داد که امروز در جبهه صنعت مبحث تولید ملی که همواره مهم‌ترین مسئله اقتصادی کشور از سوی رهبری است را به دور از شعار و بنر به منصه ظهور رسانده است.
تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین راه غلبه در جنگ تحریمی کشور است که فولاد مردان غیور مبارکه این مولفه را به خوبی با تولید درک کرده چرا که می‌داند نیاز کشور به اقتصاد مولد و درون‌زا و دندان تیز کردن‌های دشمن در جنگ تحریمی و اقتصادی است.
به گزارش خبرنگار ما نزدیک به 30 عنوان رکورد تولید در یک ماه توسط گروه فولاد مبارکه در شرایطی محقق شد که جامعه و بسیاری از سازمان‌ها و مراکز عملا تا نیمه فروردین ماه در شرایط رکود و تعطیلات عمومی نوروز به سر می‌بردند، این موفقیت ضمن رعایت استانداردهای زیست‌محیطی، دستاورد بزرگی به حساب می‌آید و مصداق بارز توسعه مداوم کمی، کیفی و متوازن است. رکوردهای متعدد به دست آمده و گذر از حد نصاب‌های قبلی بیش از هر چیز نشان‌دهنده ظرفیت موجود تولید، تعهد و تخصص سرمایه‌های انسانی توانمند، نهضت بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود، چالاکی و هماهنگی مجموعه‌های همکار در بخش‌های مختلف و شوق و سرزندگی این مجموعه بزرگ برای تحقق شعار سال بوده است؛ در گروه فولاد مبارکه در برخی از موارد بیش از 90 درصد و در بعضی دیگر بیش از 100 درصد امکان بهره‌برداری و تولید وجود دارد و این در صورتی است که موانع تولید برطرف شود و خلأهای مربوط به حوزه انرژی، حمل و نقل و مواد اولیه نیز با همکاری و همدلی مسئولین محترم و دلسوز کشور رفع گردد.
مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان در پی این دستاوردهای بزرگ از سوی بلندهمتان این مجتمع که در فروردین امسال خلق شد با تقدیر از این حماسه از سوی کارکنان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با شناخت دقیق از نیازمندی‌ها و اولویت‌های کشور، سال جدید را سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری فرمودند و این در حالی است که فولاد مبارکه به عنوان مجموعه‌ای هوشمند، پیش از این نام‌گذاری، زیرساخت‌های این موضوع را به خوبی فراهم ساخته و با عنایت به ظرفیت‌های موجود و رسالت ذاتی خود به عنوان نمونه ملی و موفق بنگاه‌داری، آماده جهش‌هایی با محوریت این شعار است.
محمدیاسر طیب‌نیا افزود: نمونه بارز این آمادگی ثبت نزدیک به 30 عنوان رکورد در یک ماه و در شرایطی است که جامعه و بسیاری از سازمان‌ها و مراکز، تا نیمه فروردین ماه عملا در شرایط رکود و تعطیلات عمومی نوروز به سر می‌بردند. این افزایش تولید محصولات و گذر از حد نصاب‌های قبلی با رعایت دقیق و فراتر از استانداردهای زیست‌محیطی، دستاورد شگرفی است که عنوان «حماسه تولید» به شایستگی برازنده آن است و مصداقی از توسعه مداوم کمی، کیفی و متوازن در وجوه مختلف به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: دستاوردهای به دست آمده در عرصه تولید گروه فولاد مبارکه به خوبی موید ظرفیت موجود تولید، تعهد و تخصص سرمایه‌های انسانی توانمند، نهضت بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود، چالاکی و هماهنگی مجموعه‌های همکار در بخش‌های مختلف و شوق و سرزندگی این مجموعه بزرگ برای تحقق شعار سال بوده است.
وی اظهار داشت: فولاد مبارکه بر نقش و جایگاه خود به عنوان یک الگو و نمونه پیشرو به خوبی واقف است و در مبحث تولید به لطف الهی زیرساخت‌های خوبی در مجموعه گروه شکل گرفته و در تولید محصولات کیفی نیز فعالیت‌های خوبی انجام پذیرفته است.
طیب‌نیا گفت: در مجموعه‌های گروه در برخی از موارد بیش از 90 درصد و در بعضی دیگر بیش از 100 درصد امکان بهره‌برداری و تولید وجود دارد و این در صورتی است که موانع تولید برطرف شود و خلأهای مربوط به حوزه انرژی، حمل و نقل و مواد اولیه نیز با همکاری و همدلی مسئولین محترم و دلسوز کشور رفع گردد.
وی در پایان ادامه داد:‌ اینجانب ضمن ادای احترام به همه کارکنان تلاشگر و خدوم گروه فولاد مبارکه مراتب سپاس و قدردانی خود را به ایشان ابلاغ نموده و همت بلند ایشان که ترسیم‌کننده عزت و آبادانی هرچه بیشتر میهنمان است می‌ستایم و امیدوارم با عنایت خداوند مهربان و به عظمت این روزها و شب‌های شریف و معنوی، تقدیری به مراتب نیکو و مبارک برای خانواده بزرگ فولاد مبارکه در سال پیش رو رقم بخورد. ان‌شاءالله.
همچنین در ادامه اکبری محمدی معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه در این‌باره اظهار داشت: اقداماتی که توسط تلاشگران عرصه تولید در سال گذشته برای تعمیرات و آماده‌سازی خطوط تولید و هماهنگی میان نواحی مختلف جهت تحقق هم‌افزایی هرچه بیشتر برای بهبود شرایط فرایندها و آماده کردن مواد اولیه مورد نیاز برای تولید حداکثری با بیشترین توان انجام شد، در فروردین ماه شاهد رکوردشکنی‌های متعدد در اکثر نواحی تولیدی شرکت و خلق حماسه‌ای کم‌نظیر بود و رکوردهای ثبت شده پیام‌آور افزایش تولید با استفاده از ظرفیت‌های موجود در شرکت است. فولاد مبارکه با تلاش برای ثبت رکوردهای جدید در تولید نشان داد که می‌شود با افزایش بهره‌وری، حتی بدون سرمایه‌گذاری مضاعف، ظرفیت تولید را افزایش داد و کشور را از واردات محصولات بی‌نیاز کرد؛ همچنین قسمتی از فولادهای خاص در کشور از طریق واردات تامین می‌شود و ما هرچه در جهت تولید محصولات ویژه و کیفی و مقاطع خاص تلاش کنیم، شاهد ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خروج ارز از کشور خواهیم بود.
داریوش رشیدی، مدیر ناحیه آهن‌سازی شرکت فولاد مبارکه نیز در این‌باره اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های دقیق و فراهم‌سازی مقدمات لازم، آماده‌سازی تجهیزات، شناسایی گلوگاه‌های خط تولید، بهینه‌سازی، اجرای تعمیرات مناسب و... گوشه‌ای از اقداماتی است که برای رسیدن به این افتخارات صورت پذیرفت. همچنین کیفیت گندله‌ای که در واحد گندله‌سازی شرکت فولاد مبارکه در حال تولید است نیز از نکات مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. در مسائل کیفی با توجه به افزایش تولید، پارامترهای مختلف را در حدود استاندارد کنترل کردیم تا در نهایت بتوانیم محصولات باکیفیتی تولید کنیم. نکته دیگر رسیدن به این رکوردها با رعایت مسائل ایمنی است و با افتخار اعلام می‌کنیم که این رکوردها بدون بروز هیچ حادثه‌ای به دست آمده که این موضوع نیز بسیار قابل توجه است.
همچنین قاسم خوشدل‌پور، مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه گفت: این رکوردها نشان از تمرکز سرمایه‌های انسانی برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده است و با برنامه‌ریزی و درایت لازم انجام شد و همکاران ما نشان دادند که در این ماه و ماه‌های آینده با افزایش بهره‌وری و افزایش انگیزه، آماده‌سازی تجهیزات، تعمیرات چابک و... اهداف بزرگی را محقق می‌کنند.
رسیدن به رکورد تولید 751 هزار و 100 تن تختال در فروردین ماه که به میزان 31 هزار تن(5/5 درصد) بیشتر از رکورد قبلی بوده و نسبت به فروردین ماه سال قبل حدود 50 هزار تن (7 درصد) افزایش یافته است.
تولید ماهیانه 751 هزار و 100 تنی تختال که حدود 151 هزار تن (حدود 25 درصد) از ظرفیت نامی ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم بیشتر است، با افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی محقق شده است.
علی حاجیان‌نژاد مدیر ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه نیز اظهار داشت: بیش از 70 درصد کلاف گرم مورد نیاز کشور در خط تولید ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه، تولید می‌گردد. این خط با اقدامات کارشناسی موثر و مدیریت فرآیندهای تولید و تعمیرات، چندین سال است که با حداکثر توان خود در راستای اهداف استراتژیک کشور تولید داشته و از ظرفیت‌های تولید نامی خود عبور کرده است.
اصفهان- محمدعلی شاه‌علی

نام:
ایمیل:
* نظر: