kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۰۳۹۰
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶
در جریان بازدید از شهرستان‌های غرب تهران صورت گرفت
سیدابراهیم رئیسی در بازدید از شهرستان‌های غرب تهران از پروژه بیمارستان نیمه‌تمام شهریار بازدید کرد و دستور داد که این بیمارستان در کمتر از یک‌ سال تکمیل و افتتاح شود.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور روز شنبه در ادامه برنامه‌های سفر به شهرستان‌های غرب استان تهران ضمن بازدید از بیمارستان نیمه تمام امام خمینی(ره) شهریار، در گفت‌وگو با پیمانکار و مسئولین وزارت بهداشت و درمان، از مشکلات و موانع تکمیل و معطلی ۳۰ ساله مطلع شد.
رئیس‌جمهور معطلی ۳۰ ساله برای افتتاح پروژه‌هایی مانند بیمارستان شهریار را غیرقابل قبول دانست و اظهار داشت: امروز پروژه‌های نیمه تمام بسیاری در سراسر کشور به شکل نامناسبی مقابل دیدگان مردم قرار دارد که ضرورت دارد به سرعت آنها را سر و سامان دهیم.
رئیسی در ادامه با تأکید بر اینکه در مدت زمان کمتر از یک‌سال این بیمارستان باید تکمیل شود از وزارت بهداشت و درمان خواست تا همزمان روند جذب نیرو و تأمین تجهیزات بیمارستان را شروع کند تا همز‌مان با تکمیل بیمارستان زمینه افتتاح کامل آن فراهم شود.
افطار همراه با مردم
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شنبه شب پس از اقامه نماز جماعت، روزه خود را همراه و در کنار زائران امام‌زاده اسماعیل شهریار افطار کرد.
رئیسی در جریان حضور در حرم امام‌زاده اسماعیل، مزار چند تن از شهدای مدفون در این محل را نیز زیارت کرد.
همچنین رئیسی شنبه شب در جمع صمیمی مردم در مسجد امیرالمومنین کهنز شهریار با تسلیت شهادت حضرت علی(ع)، با‌ اشاره به برنامه‌های سفر به شهرستان‌های غرب استان تهران، اظهار داشت: در جلسه شورای اداری، مشکلات مختلف این شهرستان‌ها و دغدغه‌های مردم مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد ارتقای وضعیت فرمانداری شهرستان شهریار به فرمانداری ویژه که از جمله مطالبات مردم این شهرستان است، پس از بررسی‌های کارشناسی در جلسه هیئت دولت مطرح شود.
رئیسی افزود: در جلسه شورای اداری همچنین موضوعات حمل‌ونقل، مترو و آب شرب این مناطق مورد بررسی قرار گرفت و دولت این مسائل را با جدیت پیگیری خواهد کرد.
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت: جوانان همواره کارآمدی و توانمندی‌های خود را در بخش‌های مختلف نشان داده‌اند. در دولت معتقد به میدان دادن به جوانان مؤمن و انقلابی هستیم و باور داریم موفقیت همه قوا در گرو حضور مردم و جوانان است.
آیت‌الله رئیسی گفت: مردمی بودن دولت به این است که مردم در صحنه‌های مختلف احساس مسئولیت کنند و دولت نیز زمینه حضور و مشارکت آنان را در همه عرصه‌ها فراهم کند.
رئیس‌جمهور مسجد را پایگاه حضور و مشارکت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مردم دانست و اظهار داشت: مساجدی که نسبت به تقویت حضور مردم فعال هستند، پشتوانه ارزشمندی برای انقلاب و نظام بوده و در پیشبرد برنامه‌های دولت نیز نقش مهمی دارند.
وی خاطرنشان کرد: موضوعات فرهنگی از دغدغه‌های جدی مردم است و مساجد می‌توانند در این عرصه نیز به خوبی نقش‌آفرینی کنند.
رئیسی خطاب به جوانان گفت: مسجد سنگر است و جوانان عزیز این سنگر را رها نکنند. امروز بسیاری از مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه با حضور فعال جوانان و مردم در مساجد قابل حل و فصل است.
رئیس‌جمهور ضرورت قدردانی از خانواده‌های شهدا و مدافعین حرم را مورد تأکید قرار داد و گفت: آنان در آزمون الهی موفق و سربلند بودند و امروز ما نیز باید تلاش کنیم در آزمون خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان موفق باشیم.
آیت‌الله رئیسی تأکید کرد: امروز راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد امید در بین مردم و راهبرد دشمن ایجاد یأس و ناامیدی است. لذا هرکس با سخن و اقدام خود موجب تقویت امید در بین مردم شود در مسیر راهبرد نظام حرکت می‌کند و هر کسی که موجب یأس و ناامیدی در جامعه شود، بخواهد یا نخواهد در راستای راهبرد دشمنان گام برمی‌دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: