kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۰۳۸۰
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فیلم «موقعیت مهدی» یادآور رشادت عزیزان ما در جزیره مجنون و در عملیات بدر بود و این خاطرات را برای ما زنده کرد.

در سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه جمعی از فرماندهان این نیرو در بنیاد سینمایی فارابی حضور یافتند.
در این بازدید که همراه با آئین قدردانی از عوامل فیلم «موقعیت مهدی» بود، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از نمایش این فیلم گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا، یک کار زینبی و بزرگ است. هنر می‌تواند این فرهنگ را زنده نگه دارد و در عرصه هنر، اثر فیلم، پرنفوذ است. امروز رزمندگان، فرماندهان و افسران عرصه جهاد فرهنگی، شما عزیزان و دست‌اندرکاران ساخت چنین آثاری هستید و بدانید که این اثر، بسیار عمیق بود و خاطرات زیادی را برایم زنده کرد.
او سپس ادامه داد: یکی از نکات مهم «موقعیت مهدی» برای من، این است که شهید کاظمی بارها و بارها خاطره آخرین تماس با شهید باکری قبل از شهادت را برایم در حالی که می‌گریست تعریف ‌کرده بود و دقیقاً همان صحنه را شما اینجا برای ما و مخاطبان در «موقعیت مهدی» ترسیم کردید.
سردار حاجی‌زاده اظهار داشت: این فیلم یادآور رشادت عزیزان ما در جزیره مجنون و در عملیات بدر بود و این خاطرات را برای ما زنده کرد. من به نوبه خودم از سازندگان این فیلم تشکر می‌کنم و امیدوارم ساخت این‌گونه فیلم‌های فاخر را ادامه بدهید و این کار را برای خودتان جهاد تلقی کنید که انصافاً هم جهاد است.
در ابتدای این مراسم، سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ضمن تبریک سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سهم مؤثر نیروی هوافضای سپاه در تولید قدرت دفاعی و امنیتی کشور بر ضرورت بازنمایی توانمندی‌ها، دستاوردها و رشادت‌های این نیرو در قالب آثار سینمایی تأکید کرد.
نادری، رئیس‌بنیاد روایت فتح هم از دیگر سخنرانان این مراسم بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: