kayhan.ir

کد خبر: ۲۴۰۳۷۲
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲
سازمان هواشناسی نسبت به محدودیت تردد با قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک، احتیاط در هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر اطلاع‌رسانی کرد.

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی در هشدار جدید دریایی از افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج از اواخر وقت سه‌شنبه در خلیج‌فارس در استان بوشهر خبر داد. احتمال آسیب به قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک، احتمال خسارت به قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی و احتمال خسارت به تاسیسات دریایی از جمله مخاطرات این هشدار دریایی است.
سازمان هواشناسی به محدودیت تردد با قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک و احتیاط در فعالیت‌های دریایی توصیه کرده است. همچنین در هشدار دوم، نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک موقت در سطح کشور اطلاع‌رسانی شد.
بر اساس این اطلاعیه، نوع مخاطره رگبار باران، رعد و برق، در مناطق مستعد تگرگ، وزش باد شدید، در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک موقت است و منطقه اثر در روز دوشنبه آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، جنوب اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی خوزستان، شرق کهگیلویه و بویراحمد و در روز سه‌شنبه اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان و یزد است.
همچنین در روز چهارشنبه در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال زنجان، گلستان و خراسان شمالی نیز تشدید سامانه بارشی گزارش شده است. اثر مخاطره نیز آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها، خیزش گردوخاک موقت و کاهش دید، آسیب به سازه‌های موقت، شکستن درختان فرسوده و آسیب به صنعت کشاورزی عنوان شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: