kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۹۸۹۷
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۰

 

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323

* به اذعان دوست و دشمن رهبری حکیم و دوراندیش انقلاب در طول سالیان گذشته و حال بزرگ ترین پشتیبان حرکت علمی کشور در حوزه‌های مختلف بوده و هستند. تاکید ایشان بر دانش‌بنیان کردن تولید و اقتصاد راهبردی است که مبتنی بر واقعیت‌های کنونی و آینده اقتصاد جهان طرح شده است و با عمل به آن می‌توان ضمن جبران عقب‌افتادگی‌های گذشته فراتر رفت و آینده پیشرفت ایران را نیز تضمین کرد.
منفرد
* می‌توان گفت شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات از نظر تکنولوژی در سطح قابل قبولی قرار دارند فلذا حمایت از این شرکت‌ها باید دغدغه همه مسئولان کشور بشود تا چرخ اقتصاد به حرکت دربیاید و شاهد رونق اقتصادی باشیم.
عاقلی
* حال که دولت سیزدهم توانسته بارقه‌های امید در دل مردم نسبت به تغییر روندهای گذشته به وجود بیاورد انتظار می‌رود در عرصه‌هایی مثل اقتصاد و فرهنگ جامعه تحولی جدی ایجاد کند تا دست دشمنان و معاندان در جریان‌‌سازی رسانه‌ای علیه نظام بسته شود.
پرورش
* خودروسازان کشور نسبت به کیفیت خودروهای تولیدی مسئول هستند. چرا باید کیسه هوای ماشین‌ها به هنگام تصادف باز نشود یا ترمز ای‌بی‌اس آن کار نکند و یا گاه با یک تصادف بلافاصله ماشین منفجر می‌شود و سرنشینان آن امکان خروج از خودرو را ندارند. از مسئولین نیروی انتظامی می‌خواهیم اگر دستگاه‌های مسئول نسبت به وظایف خود در بالا بردن کیفیت خودرو عمل نکردند ماشین‌های فاقد ایمنی لازم را پلاک ندهند.
کاکاوند
* از دولت جهادی و انقلابی درخواست می‌شود به مسئله خودروسازان ورود و با تمهیداتی به فروش از طریق قرعه‌کشی و دلال‌بازی و سرگردانی متقاضیان پایان دهد.
مصایبی
* رسانه‌ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی برخلاف رسانه‌های سکولار و غربی از جایگاه ممتازی برخوردارند و این امتیاز از سرچشمه مکتب و آموزه‌های دینی است که صداقت و وجدان خدمت را به دست‌اندرکاران این مجموعه هدیه داده است و جامعه را از هر نوع تنش و تباهی مصون می‌دارد.
9239---0922
* ماجرای پتروشیمی میانکاله اولین که نیست ولی امیدواریم آخرین باشد. طرح‌هایی از این دست کم نیستند که با فشار صاحبان نفوذ شروع می‌شود ولی متوقف می‌شودو سرمایه کشور هدر می‌رود. منوریل قم نیز یکی از این نمونه‌هاست که قریب به دو دهه شروع و نیمه‌تمام رها شده است. دولت باید به شدت مراقب این پدیده خسارت‌بار باشد تا شاهد تکرار این قبیل طرح‌ها نباشیم.
شیخ‌الاسلام
* اگر حرکت بموقع و با ولایت نباشد هزینه‌های چندده برابری پرداخت می‌شود ولی نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد. توابین پس از واقعه کربلا قیام کردند 5 هزار کشته هم دادند اما دیر شده بود، مردم مدینه قیام کردند و 10 هزار کشته دادند نتیجه‌ای حاصل نشد و آن شهر را محل تاخت و تاز یزیدیان کرد. مردمی که پس از خروج امام از مدینه و مکه و کوفه همراه امام نشدند و قیام‌هایی کردند و 35 هزار کشته هم دادند ولی نتیجه‌ای نگرفتند. حرکت بهنگام و ولایتمدارانه است که اثربخش است. فرمان امام‌المسلمین به سردار دلها برای مقابله با شیطان بزرگ و شیطان‌صفتان در سوریه و عراق را بنگرید. اگر حرکت به موقع نبود الان چه وضعی منطقه و ما داشتیم! خداوند به علو درجات سردار و شهدای مدافع حرم بیفزاید.
قاری
* هدف دولت قبل برای مذاکرات لغو تحریم‌ها بیان می‌شد ولی با وجودی که دولت وقت همه امکانات و ظرفیت کشور را به مذاکره گره زد ولی چیزی جز خسارت و نابودی ارزش پول ملی، افزایش فقر، رشد چشمگیر نقدینگی، نابودی معیشت مردم، افزایش نجومی قیمت‌ها و افزودن صدها تحریم بر تحریم‌های گذشته دستاوردی نداشت و در حالی دولت را به دکتر رئیسی سپرد که از پرداخت حقوق مرداد عاجز بود و ویرانه‌ای با میلیاردها دلار بدهی تحویل داد!
دریابیگی
* با توجه به شروع به کار بانک‌ها از ساعت 7 و ۳۰/۷ صبح لازم است دستگاه‌های نظارتی بررسی نمایند و ببینند که درصد مراجعین تا ساعت 10 صبح چقدر است؟ دستگاه‌های تجاری که کار خود را اغلب از ساعت 10 صبح به بعد شروع می‌کنند و نیاز به مراجعه به بانک دارند بانک‌ها 12 و 13 تعطیل می‌کنند؟‌ خوب است ساعت کاری طوری شروع شود که تا ساعت ۱۶-۱۵ ادامه داشته باشد نه اینکه هنوز آفتاب طلوع نکرده کارمندان در بانک‌ها حاضر شوند و تا ساعت ۱۰-۹ صبح چرت بزنند و عصر که ساعت مراجعه بیشتر است بانک‌ها تعطیل شوند.
پاینده از قم
* در دولت قبل که می‌گفت زبان دنیا را بلد است نه منابع ارزی‌مان آزاد شد نه تحریم‌ها برداشته شد ولی دولت انقلابی و جهادی ثابت کرد آزاد‌سازی منابع ارزی نه احتیاج به وین داشت نه ‌FATF و نه لازم است موشکی‌مان را تعطیل کنیم و از نفوذ منطقه‌ای‌مان بکاهیم و یاهسته‌ای کشور را بتن‌ریزی کنیم. تفاوت دو دولت از زمین تا آسمان است!
سعادتی
* رئيس‌جمهور گفت، مذاکرات هسته‌ای یکی از مسایل سیاست خارجی است نه همه مسایل سیاست خارجی. متأسفانه در دولت قبل در 8 سال گذشته همه مسایل کشور را به مذاکرات هسته‌ای و نگاه به دست کدخدا گره زدند و شد آنچه نباید بشود.
مقصود
* شهرداری اصفهان در یک برنامه نسنجیده به روزه‌خواری دامن زده است. بابرگزاری جشنواره غذا در پررفت‌وآمدترین محل شهر (چهارباغ) و وضعیت نامناسب پوشش غرفه‌داران و تعارف غذا به مردم قبل از افطار، عملا به ترویج روزه‌خواری می‌پردازند.
قهاری
* یکی از مواردی که بر معنویت جلسات شب‌های ماه رمضان مسجد ارگ تهران افزوده وجود مزار 3 شهید گمنام در محوطه میدان 15 خرداد بیرون از مسجد است به طوری که مردم هر شب بر گرد قبر این سه شهید حلقه می‌زنند و با توسل به آنان دل‌های خود را شست‌وشو داده و با معبود خویش نجوا می‌کنند.
خانجانی
* داماد شهید صیاد شیرازی تعریف می‌کند شهید صیاد در مراسم خواستگاری از دخترش رو کرد به من و گفت اینکه با ازدواج شما با دخترم موافقت می‌کنم به خاطر حضورت در جبهه‌های جنگ است. بعد از ازدواج از طریق مادر همسرم متوجه شدم تعدادی از شخصیت‌های نظام برای فرزندشان از دختر صیاد خواستگاری کرده بودند ولی چون آقازاده‌های آنان حضور در جبهه نداشته‌اند آنها را رد کرده است.
دوست‌محمدی

نام:
ایمیل:
* نظر: